@Yuskov heeft goed gezien dat ik me wat meer aan de kant van irreëel optimisme bevind waar hij zich meer aan de kant van realisme bevindt.
[QUOTE="Yuskov, post: 309844, member: 9401"
1. Een strijd tegen de elite.
De ISU wordt hier weggezet als de grote boosdoener. Dat is waarschijnlijk een reflex.
[/quote]
De rol van de bonden had ik inderdaad niet in acht genomen. Feit is dat de bonden daar ook zelf duidelijker in kunnen zijn. Ik heb niet het idee dat de KNSB open staat voor discussie met schaatsers/coaches/fans over dit onderwerp.
- Het aantal bonden dat zich aanmeldt om een WK Allround en Sprint te organiseren is de afgelopen jaren beperkt. De ISU heeft dus weinig keus aan locaties.
Voor het WK allround en sprint 2021 hadden aanvankelijk Heerenveen, SLC, Calgary, Minsk en Turijn (!) zich kandidaat gesteld, voor dat bleek dat het niet door ging.
- Diverse landen en rijders sturen geen rijders naar het WK Allround en Sprint of een B-ploeg.
Op welke landen doel je dan? China en Korea?
Canada heeft ook wel eens de volle lading niet gestuurd, maar dat kwam door geldproblemen.
- Het rondkrijgen van het wereldbekercircuit is al een crime. Dat blijkt maar uit het feit dat we ondertussen in een cirkeltje met steeds dezelfde ijsbanen zijn uitgekomen.
Ik neem aan dat de kalenders van 20/21 en 21/22 identiek zijn ook te maken heeft met een optimale Olympische voorbereiding. Een seizoensplanning dus. Wat de focus op de Spelen alleen maar vergroot
- Het zicht op ons als schaatsfans op de situatie binnen de ISU is beperkt. We weten niet precies wat er leeft en hoe ze er financieel voor staan. Het vellen van een oordeel is daarom ongepast.
De openheid van de ISU kan beter.
- Er wordt net gedaan alsof bepaalde schaatsevents meer exposure hebben dan ze daadwerkelijk hebben. Een voorbeeld daarvan is het 4cc, waarvan sommige forumleden nog steeds volhouden dat dit een fantastisch evenement is en dat de eerste editie geslaagd is. In mindere mate geldt dit ook voor het WK Allround.
Het 4CC heeft potentieel, mits alle toppers komen. Het toernooi zoals het er nu was, viel qua tijden niet eens tegen, maar het is geen vervanging voor een WK. Die rol wil de ISU het nu wel geven.
Dat de exposure zo matig is: wie moeten we dat aanrekenen? Rusland heeft met Match TV een nationale zender die schaatsen uitzendt. De Japanners moeten het doen met het ISU kanaal. Is daar geen mouw aan te passen?
Wat sommige forumleden (met name
@EenBrabander) niet erkennen, is dat er keuzes gemaakt moet worden. Deze forumleden lijken dat wel niet te wíllen weten. De ISU kan niet én een 4cc organiseren én een WK Allround én een forse prijzenpot aanbieden in het wereldbekercircuit. Dat kost namelijk allemaal geld. Wat mij betreft staat de 4cc in de prioriteitenlijst onderaan.
Wat mij betreft ook. Het organiseren van een 4CC leek me een goed idee, maar de huidige vorm maakt het niet heel aantrekkelijk. Zeker niet met de onhandige planning vlak voor het WK afstanden of de Spelen.
Toch lijkt de geld-reden geen legitieme reden voor het verdwijnen van het WK allround. Er doen 2x24 schaatsers mee. Aan een WB doen soms wel 200 schaatsers mee.
Het prijzengeld is inderdaad een probleem. Dat de ISU geen sponsor heeft is erg spijtig. Wel vreemd dat een American Cup in het schaatsen een prijzengeld heeft dat vergelijkbaar is met de World Cup. De vergelijking met het foute geld van de Icederby ga ik niet maken.