In ieder geval mooi dat Reggeborgh voor de lange termijn zekerheid biedt. Geen intenties of misschien's, maar gewoon direct een sponsorcontract voor nog eens 5 jaar. Daarmee heb je met Reggeborgh en Jumbo-Visma alweer twee grote sponsoren die in ieder geval ook de volgende Olympische cyclus in de schaatssport blijven. Wel interessant om alvast te filosoferen over de toekomst van de andere ploegen.
Bij IKO heb ik het idee dat zij de afgelopen jaren een aardig fundament hebben neergelegd om ook het volgende Olympisch traject in te gaan. Het budget lijkt niet al te hoog te liggen (ondanks 3 Olympisch kampioenen in de ploeg), maar de sponsoren die ze wel hebben mikken op de lange termijn. Al begint de tijd te dringen om resultaten op de ijsvloer neer te zetten. Sponsoren hebben niet eindeloos geduld. Nog zo'n seizoen als het vorige kunnen ze zich niet permitteren.
Worldstream is nieuw en begint nu pas vorm te krijgen. Er staat inmiddels een ploeg die niet meer volledig hoeft te teren op de prestaties van Leerdam (al zal 90% van de aandacht nog steeds op haar gevestigd zijn). En met Rutger Tijssen, Kosta Poltavets en Sijtje van der Lende zit er ook flink wat ervaring in de begeleiding. Gelet op de budgetten en sponsoren die er al zijn (ze zitten volgens mij alweer voor de 4e keer in het buitenland op trainingskamp) zien we ze waarschijnlijk het volgende Olympisch traject weer terug. Met de kans om dan echte toppers binnen te halen.
Zaanlander is als marathon/langebaan-hybride wat lastiger in te schatten. Dat is een gemengd sponsorschap tussen Royal A-ware en Albert Heijn. Voor het voortbestaan van de ploeg zou het het mooist zijn als Albert Heijn haar aandeel in de ploeg zou intensiveren. A-ware is één van de meest loyale schaatssponsors van dit decennium gebleken (al sinds 2013-2014 actief), maar dat betekend ook dat het sponsorschap vroeger dan later een keer stopt. Het zou dan maar ook zo kunnen dat dit het laatste jaar is voor die club. Dat zou een aderlating zijn, want dan moet er gezocht worden naar én een nieuwe langebaansponsor én een nieuwe marathonsponsor. Daarnaast is de ploeg qua langebaan in de breedte misschien niet sterk genoeg om zich in de kijker te rijden van een nieuwe sponsor. Al hoeft dat niet per se wat uit te maken nu er in Schouten en Bergsma twee uithangborden van wereldklasse te vinden zijn. Met een damesploeg daarachter die ontzettend sterk is (Wijfje, Dul, Groenewoud en stayerstalent Verweij).
In het algemeen ben ik een stuk optimistischer dan na de vorige Spelen. Toen bleef alleen Jumbo over. Met de opmerking dat er ook toen weer nieuwe sponsoren op stonden.