WK afstanden 2020

Mooi dat Bergsma ook eens kan winnen, moet zich negen van de tien keer opofferen.
Heel slim ook dat ie dat gat niet zo snel dicht reed.
 
7x goud voor Nederland, maar slechts 3 op een traditionele afstand. Voor een liefhebber van het klassieke schaatsen als ik voelt dat vreemd aan.
Dan ben je liefhebber van het NEDERLANDSE schaatsen bedoel je? Ik als liefhebber van het klassieke schaatsen heb gewoon een leuk toernooi gezien hoor! En die 'kermis' onderdelen vind ik overigens ook gewoon prima
 
De massastart blijft een mooie afsluiting van een toernooi. Alle sporters blijven zelf nog lekker kijken en het is puur vermaak indien goed uitgevoerd. De races op het EK en deze race bij de heren is geweldige reclame voor het onderdeel. Eerlijk gezegd heb ik bij de heren dit seizoen nog geen slechte wedstrijd gezien.
 
Schouten is een mooie sportvrouw. Verdient respect als je zo reageert zo snel na de race.
Echt verrassend ja. stoom uit dr oren was duidelijk, en de interviewer dacht, ah, heerlijk, die gaat lekker los op haar collega's, maar die kreeg lekker niet wat hij wilde haha
 
Schouten is een mooie sportvrouw. Verdient respect als je zo reageert zo snel na de race.
Werd klemgereden zoals ze op de shorttrack iemand klem kunnen zetten.
Zoals Bergsma won op de Nederlandse experience van het marathonschaatsen, zo zetten de Koreaansen Schouten klem a la de Koreaanse shorttrack.
alleen leidde dat laatste niet tot winst...
 
Schouten zoekt het bij haarzelf. Heel goed.. ze zat lastig want ze kan niet weg en ze zullen alles doen om haar van een sprint af te houden. En Wijfje had de 1.500 m in de benen, dus had Schouten geen 'knecht'.
 
Die twee liggen elkaar echt niet. Op alle vlakken elkaars tegenpolen. Persoonlijkheid, doelen, politieke kleur.
 
Mooi dat Bergsma ook eens kan winnen, moet zich negen van de tien keer opofferen.
Heel slim ook dat ie dat gat niet zo snel dicht reed.

Dat is inderdaad een mooi aspect aan deze titel. Precies 5 jaar geleden hielp Bergsma (al mogen we Contin niet vergeten natuurlijk) Stroet aan de allereerste wereldtitel op de Mass Start en nu wint de meesterknecht zelf de wereldtitel. Om het mooier te maken: Stroetinga had 5 jaar geleden een groot aandeel in Bergsma's titel om het Nederlands kampioenschap marathonschaatsen en u raadt het al: Bergsma deed 5 jaar eerder (2010!) hetzelfde voor Stroetinga. Ja, zo lang rijden die twee al samen. Bijzonder team.

Bergsma-Stroet tot dusverre in Mass Starts dit seizoen:
MS Competitiewedstrijd #1:
1e en 3e
WCKT:
1e
World Cup 1:
1e
World Cup 2:
2e en 3e
NK Afstanden:
1e
EK Afstanden:
2e
WK Afstanden:
1e

Indrukwekkend.
 
Wat haat ik het dat ik juist deze week veel moet werken, weer alles gemist, maar ik open mijn laptop en ja hoor, Wust weer wereldkampioen :D:D

Het blijft toch belachelijk hoe ze nu al voor de derde keer op rij de 1500m wint tegen toch echt genoeg getalenteerde concurrentie. Als zij een keer stopt moet ze de jonkies maar gaan leren hoe je piekt op het juiste moment, ongelofelijk. 16 keer op rij deelnemen aan WK/OS 1500m (dat op zich is al een belachelijke prestatie) en maar twee keer niet het podium halen, 1x 4e in 2016 en een keer 7e worden in 2008 :eek:

En dat WR, ja jammer, maar het kan mij echt niks meer schelen. Volgens mij weet iedereen dat dit niet een kwestie is van niet kunnen, maar ook een stukje pech hebben qua timing en omstandigheden.
 
Laatst bewerkt:
Back
Top