Bij het ISU-congres in 2018 is aangenomen dat er vanaf 2020/2021 nog maar 1 wereldkampioenschap is, waarvan het programma kan wisselen. Twee jaar van tevoren zal de ISU samen met de organisator het programma voor het betreffende jaar vaststellen.
Voor 2021 heeft de ISU het WK toegewezen aan China om het als generale repetitie voor de Olympische Spelen te laten fungeren. Daarom is vast ook besloten dat dat een Afstandenkampioenschap zal zijn, en geen allround & sprintkampioenschap.
Overigens alleen de Olympische onderdelen, dus geen teamsprint.
China had niet uit zichzelf aangeboden het WK 2021 te organiseren, en heeft het volgens mij ook nog steeds niet aanvaard. Zeker met de huidige situatie daar is het de vraag of ze dat ook snel gaan doen. Het staat gepland tussen 25 en 28 februari.
In 2022 is Het WK in Hamar. Deze zal bestaan uit allround- en sprintklassement en hier dan een WK teamsprint (???)
Het Viercontinentenkampioenschap heeft ook al een dergelijke flexibele opzet. Per jaar wordt het programma vastgesteld. Voor 2021 staat Calgary op de agenda (29-31 januari). Ik heb nog geen programma gezien.
Voor het EK staat in de reglementen nog de "oude" opzet: het ene jaar afstanden, het andere jaar allround en sprint. In 2021 staan de klassementen weer op het programma, te houden in Heerenveen (8/10 januari).
Een rommeltje dus.
Tijdens dat congres was het redelijk chaotisch, omdat veel ideeën en programma-formats over de tafel heen vlogen. Toen werd ook besloten om de tijd te gebruiken om te komen tot een definitef voorstel voor de kampioenschappen. Uit de beknopte verslagen kan ik uitmaken, dat er binnen de ISU inderdaad gediscussieerd is de afgelopen jaren over de formats, maar dat definitieve voorstellen steeds weer zijn uitgesteld. Inmiddels komt het nieuwe congres er al weer aan, en dan zullen er toch hopelijk knopen worden doorgehakt.
Alle kampioenschappen voor volgend jaar en verder zijn nog steeds voorlopig toegekend, want wie weet wat er uit het congres in mei komt.
Voor 2022 staan al ingevuld:
EK: weer in Heerenveen (7/9 jan)
4C: Obihiro (28/30 jan)
WK: Hamar (3/6 mar)