WK Afstanden 2024, 15-18 februari

Op welke afstanden gaan we een nieuw baanrecord krijgen?

  • 500 mannen

    Votes: 0 0,0%
  • 1000 mannen

    Votes: 19 86,4%
  • 1500 mannen

    Votes: 13 59,1%
  • 5000 mannen

    Votes: 6 27,3%
  • 10000 mannen

    Votes: 1 4,5%
  • 500 vrouwen

    Votes: 0 0,0%
  • 1000 vrouwen

    Votes: 3 13,6%
  • 1500 vrouwen

    Votes: 2 9,1%
  • 3000 vrouwen

    Votes: 1 4,5%
  • 5000 vrouwen

    Votes: 7 31,8%

  • Total voters
    22
  • Poll closed .
Is Nuis zichzelf aan het indekken of is er echt iets aan de hand? Hij zag er uit alsof ie een paar kilo kwijt is ook…
 
Ik kan me niet herinneren dat Leerdam eerder een te snelle volle ronde heeft gereden.
Niet? Apart. Vrij traag starten, heel veel snelheid genereren in het eerste rondje en dan behoorlijk plafonneren in het tweede rondje en het hopen te overleven? Voor mijn gevoel is dat zeker 50% van al haar 1000 meters. Hong Zhang, Qishi Li hadden ook een beetje die stijl.
 
Wel mooi van Leerdam dat ze het nu niet gooit nu op de enkel, (kan ook niet echt dat die de helft van de rit goed klikt en de laatste ronde niet klikt), ook niet gooien op alle andere zaken om haar heen. Maar gewoon zelf niet goed en rustig gebleven in de laatste ronde. Goed interview.

Ze analyseert altijd gelijk erg goed, die eerste bocht na de 600m waar ze zelf zei teveel bezig te zijn met naar de finish te komen zag je haar ook bijna 3 tiende verliezen op Takagi in een klein stukje.
 
Niet? Apart. Vrij traag starten, heel veel snelheid genereren in het eerste rondje en dan behoorlijk plafonneren in het tweede rondje en het hopen te overleven? Voor mijn gevoel is dat zeker 50% van al haar 1000 meters. Hong Zhang, Qishi Li hadden ook een beetje die stijl.
Maar als ze daarmee 1:13.0 rijdt in Thialf is dat niet "te snel" starten, dan is dat gewoon hoe ze de 1000 meter rijdt.
 
Ik vind het nog steeds gek dat je alle tussensprints kunt winnen, maar dat je daarmee niet eens het podium haalt. Ze zouden voor de tussensprints meer punten moeten geven, dan wordt het echt spannend bij elke ontsnapping
in het begin van de mass start was dat ook zo. Kon je met tussensprints nog brons pakken
 
Ik hoop dat Leerdam niet haar hele carrière alles blijft vergelijken met haar 2023 seizoen. In 2020 won ze erg verrassend de wereldtitel, in 2021 en 2022 was ze niet het best en in 2023 viel alles op zijn plek. Zelf absolute topvorm en de concurrentie (lees: Takagi) niet, waardoor ze een absoluut topseizoen had.

Dit jaar is het allemaal weer wat normaler, ze kan winnen ze kan verliezen. Leerdam is absoluut een hele goede 1000 meterrijder, maar gedurende jaren de onverslaanbare koningin a la Sablikova of Kramer is ze nog niet en ik denk ook niet dat dat komt. En dat is niet erg, maar ik hoop wel dat ze kan blijven genieten van schaatsen in de komende seizoenen als dat idd niet terugkomt.
 
Takagi was 0.5 sec langzamer dan in SLC bij het 4CC. Als Stolz dat ook doet t.o.v. zijn WR dan kan het onder de 1:06. ;)
 
De Boo een slecht WK, maar dat maakt niet zoveel uit. Hij heeft de komende jaren tijd zat om nog beter te worden.
 
Een te snelle volle ronde kan niet op de 1000 meter.
Jawel dus. Zie ook Dubreuil's hit&miss-races. De 1000m is, zeker bij de vrouwen, geen zuivere sprint.

Het kan wel. Stolz reed 24.66 in Quebec zodat hij om Ning heen kon, en had toen veel verval in de slotronde. Hij zei dat hij te snel ging op de kruising en daarom in de laatste ronde moe was.

Dit was inderdaad ook een goed voorbeeld.
 
Voorlopig nog geen podium buiten Thialf gepakt denk ik? Maar nog tijd zat ja.
Dat klopt, maar hij heeft ook pas drie wedstrijden buiten Thialf gereden sinds hij eind december zijn geweldige niveau bereikte, en bij die drie wedstrijden (SLC, Quebec, WK) was/is hij niet meer in topvorm.
 
Back
Top