Mjøsaman
Well-Known Member
ha, een ISU communicatie over de WK's. Ik nodig @Mjøsaman uit om zoals altijd verslag te doen van dit soort zaken.
https://www.isu.org/inside-isu/isu-communications/communications/26133-isu-communication-2426/file
Nou, vooruit dan maar.
Eerst maar eens EK en 4CC.
Geen verscherping in de limiettijden, terwijl er de laatste jaren toch behoorlijk wat sneller gereden wordt. Maar goed, men heeft al moeite genoeg om tijdens EK en 4CC een volledig veld bij elkaar te krijgen op de korte afstanden. En de 5000 meter telt maar 16 deelnemers, terwijl juist daar de concurrentie heel groot is.
WK sprint en allround in 4 dagen. Dat lijkt me een goede keuze, allemaal wat minder jachtig. Wel raar dat er op zaterdag nog een team sprint wedstrijd tussen door komt. Ben benieuwd hoeveel landen daar gaan starten. In arren moede mag er 1 schaatser meedoen die een 1500-meter limiettijd heeft gereden. Kwalificatie voor die teamsprint (ook voor het EK) gaat uiteraard via de Wereldbekerwedstrijden. Er staat wel geteld 1 Team Sprint op het programma, op de zaterdag in Stavanger. Met alle kwalificatiestress voor de OS, wie gaat het riskeren om aan een team sprint mee te doen? Hoewel deelname daar is misschien al wel voldoende voor een medaille op EK, 4CC of WK.
Wat ook duidelijk blijkt, is de rotzooi die overgebleven is door het halfslachtige besluit over het WK. Het congres in 2018 heeft de boel min of meer aangehouden, op zoek naar definitieve oplossingen. Het congres van 2020 is afgelast & afgelopen zomer is alleen het hoognodige aangepast. Nu gaat kwalificatie voor WK allround en WK sprint nog steeds deels via de uitslag van het vorige kampioenschap en deels via de Wereldbekers. Dat was met jaarlijkse WK's ook wel logisch, maar met WK's om het jaar natuurlijk niet meer. Bijna de helft van de plekken wordt vergeven via resultaten van 2 jaar geleden. Dat moet echt anders.