WK afstanden, Heerenveen, 2-5 maart 2023

Leuk trouwens dat Bob de Jong die in Turijn goud won op de 10, een knuffelkussen aan de wellicht toekomstige winnaar van Turijn mag overhandigen.
 
WK Afstanden Heerenveen 2012 vs 2023

1o kilometer
1. Bob de Jong 12:53 vs Ghiotto 12:41 (-12 sec)
2. Bergsma 12:57 vs Bergsma 12:55 (-2 sec)
3. Kuck 13:12 vs Bloemen 13:01 (-11 sec), totaal podium nu 25 seconden sneller = 1 punt

1500 meter
1. Morrison 1:46,4 vs Stolz 1:43,5 (-2,9 sec)
2. Skobrev 1:46,4 vs Nuis 1:43,8 (-2,6 sec)
3. Bøkko 1:46,5 vs Krol 1:44,3 (-2,2 sec), totaal podium nu 7,7 seconden sneller = ruim 2,5 punt

Even een vergelijking tussen de progressie van twee afstanden op dezelfde toernooien.
Het geeft aan dat het niveau op de 1500 meter nu relatief zoveel hoger is dan op de 10 kilometer.

Een Bergsma die ongeveer even snel rijdt als 11 jaar geleden haalt weer zilver.
Terwijl de winnende tijd van toen van Morrison nu goed was geweest voor een 15e plek!
 
Leuk trouwens dat Bob de Jong die in Turijn goud won op de 10, een knuffelkussen aan de wellicht toekomstige winnaar van Turijn mag overhandigen.

Het is nog steeds de vraag of het Turijn wordt. Het laatste wat ik begrepen heb is dat er nu weer aan Milaan gedacht wordt.
 
Ghiotto heeft hier de 9e tijd ooit gereden op laagland. Maar niet alleen dat, hij zat ook sinds de 4000 meter op elke doorkomst precies op de 9e snelste tussentijd ooit gereden. Echt super gemiddelde opbouw deze race, goed beginnen en dan iets afbouwen op het einde.
 
We weten natuurlijk niet of het meeliften is. Misschien wil ze ergens wel echt meedoen en zich inzetten, maar is ze gewoon heel onzeker m.b.t. de invloed op haar andere afstanden. In combinatie met de invloed van Orie. Het is natuurlijk ook iets makkelijker voor een Beune die naar mijn mening veel minder duidelijk een individuele wereldtitelkandidaat was om te zeggen ‘wij waren wél bij de training’. Ze had er misschien ook iets meer tijd en ruimte voor. En de teampursuit was haar grootste kans op een wereldtitel, haar eerste. Groenewoud en Schouten zijn het gewend om veel te rijden. Tuurlijk, ik ben het met je eens mbt het duidelijk moeten zijn van ARDJ. Maar ik denk echt oprecht niet dat ze er slechte intenties mee heeft. Misschien juist goed dat dit nu gebeurd, en kan ze nu wel duidelijk en helder zijn ipv dat half/half inderdaad. Neemt niet weg dat Beune, Groenewoud en Schouten het ideale team zijn/lijken hoor. Alleen als je misschien wat onzekerder bent voor de invloed op je eigen prestaties, is dit misschien wel het gevolg.
Als ze niet kan/wil meerijden dan moet het besef daar toch wel een beetje zijn dat de kans bestaat dat ze niet voor de TP zou worden geselecteerd. Dan moet ze niet alleen over sms van Ritsma hebben maar ook eerlijk aangeven dat ze ook niet veel moeite in heeft gestoken. Dat bedoelde ik meer met meeliften.
Maar voor haar nu de juiste keuzes gemaakt. Gefeliciteerd, goed gedaan.
 
Ook nog eens een BAM-hereniging net met Bob de Jong, Jorrit Bergsma en T-J Bloemen. Alweer meer dan 10 jaar geleden een jaartje ploeggenoten geweest.
Fijne woordgrapjes kon je met die teamnaam maken! En BAM! , ze doen het weer!:D
 
Awh ik vind Sablikova best leuk zo. Fijn dat de NOS met de koffie corner ook de internationale schaatser eventjes laat zien. Die internationale interviews waren er een beetje uit de afgelopen jaren, mooi dat ze het nu weer doen
 
Horikawa rijdt bijna precies op het schema WR junioren laagland van Sablikova van Turijn 2006.
 
Wat een dominante en zelfverzekerde slag heeft Horikawa. On-japans zou ik het bijna noemen.
 
Dan rijden er maar 11 dames, en dan moeten we alsnog naar rondjes 36 kijken. Op het WK notabene. In vind daar iets van..
Pechstein dan nog wel acceptabel als je het met haar landgenote vergelijkt!
 
Back
Top