Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Kirstin Wild: 3x WK goud, 1x WK zilver (uit 4 onderdelen)
Jeffrey Hoogland: 2x WK goud (uit 3 onderdelen)
Ritsma had ook wel wat pech. Ik blijf Nelissen als amateurwereldkampioen wel vreemd vinden.
Ik denk dat Wüst voorlopig toch wel grote kans maakt op de prijs, maar dan misschien meer als een soort oeuvre-award.
ik ga de Verstappen-discussie niet opnieuw aan. Maar ik kan het niet laten om je er op te wijzen dat je nu winst gelijk stelt aan niet-winst (zilver).Dat Zonderland met slechts zilver in 2009 won was inderdaad een groot schandaal en heeft voor mij het failliet van deze verkiezing betekend. Zilver of in brons in welke sport dan ook zou sowieso nooit tot een nominatie mogen leiden. Net als dat het ook belachelijk was Max Verstoppen sportman van 2016 werd met slechts één gewonnen wedstrijd in een serie van 22.
Ik heb het idee dat de gouden medaille van Wüst hier hoger wordt ingeschat dan op straat. Iedereen die ik spreek heeft het vooral over Schulting, Visser en Nuis. Blijkt ook uit veel polls op internet.
https://www.ad.nl/olympische-spelen...e-medaille-heb-je-het-meest-genoten~a7cdc6ba/
https://sportnieuws.nl/overig/olympische-spelen/mooiste-momenten-winterspelen-poll/
Ze gaat zelfs een standbeeld krijgen, las ik. Hoeveel sporters met een standbeeld zijn er in Nederland? Cruijff, Jaap Eden, Van Moorsel en Zoetemelk weet ik, ik denk niet dat het er veel meer zijn,
Abe Lenstra. Coen Moulijn. Fernando Ricksen. En er zijn nog wel meer voetballers met een standbeeld: https://sportgeschiedenis.nl/de-vraag-van-de-dag/welke-voetballer-kreeg-als-eerste-standbeeld/Ze gaat zelfs een standbeeld krijgen, las ik. Hoeveel sporters met een standbeeld zijn er in Nederland? Cruijff, Jaap Eden, Van Moorsel en Zoetemelk weet ik, ik denk niet dat het er veel meer zijn,
Abe Lenstra. Coen Moulijn. Fernando Ricksen. En er zijn nog wel meer voetballers met een standbeeld: https://sportgeschiedenis.nl/de-vraag-van-de-dag/welke-voetballer-kreeg-als-eerste-standbeeld/
Voor mij is de keus voor sportvrouw simpel en Schulting. Het belangrijkste één kampioen 2 op het belangrijkste toernooi 3 een sensatie met een mooi verhaal.
Lenstra, Moulijn en Rocksen staan niet daar. En ook als je dat Elftal van de Eeuw niet meerekent heb je nog altijd Van Bronckhorst, Van Leeuwen, Boschker, NKufo, Drost, Bos, Mansveld, Haarms, Jol, Van der Kuijlen, Dillen, Klaassens en Massy. Aardig rijtje toch.
Ik denk (niet nagezocht) wel dat je buiten het voetbal gelijk hebt. Daar kan ik ook niemand anders bedenken dan de door jou genoemde Eden, Van Moorsel en Zoetemelk.
Lenstra, Moulijn en Rocksen staan niet daar. En ook als je dat Elftal van de Eeuw niet meerekent heb je nog altijd Van Bronckhorst, Van Leeuwen, Boschker, NKufo, Drost, Bos, Mansveld, Haarms, Jol, Van der Kuijlen, Dillen, Klaassens en Massy. Aardig rijtje toch.
Ik denk (niet nagezocht) wel dat je buiten het voetbal gelijk hebt. Daar kan ik ook niemand anders bedenken dan de door jou genoemde Eden, Van Moorsel en Zoetemelk.
Salinero staat er tegenwoordig naastBonfire.
![]()
De verkiezing gaat toch vaak naar iemand met een unieke prestatie
De meeste mensen zullen ook wel Hennie Stamsnijder in 1981 , omdat hij WK veldrijden werd , discutabel vinden. Ik natuurlijk niet.Ja, Nelissen is de meest discutabele, bij de rest is het terecht dat Ritsma niet won.