Sporters van het jaar 2015

Dat is een erg moeilijk te bewijzen stelling, dat Van der Poel bij de beste 25 hoort. Je hebt allerlei Nederlandse toppers in veel bredere sporten. Zelfs schaatsen is breder, ik zou Kramer, Bergsma en Mulder bijvoorbeeld al hoger in schatten. En dan heb je Epke Zonderland, Arjen Robben, Dorian van Rijsselberghe, Henk Grol, Robert Gesink, Tom Dumoulin, Niki Terpstra, Rick van der Ven, Jeroen Dubbeldam, Sjinkie Knegt, Charandy Martina, Michael van Gerwen, Bas Verwijlen... Dat is uit mijn hoofd al een heel rijtje van sporters die ik minimaal gelijk of eigenlijk hoger in zou schatten. Maar vergelijken tussen schaatsers, judoka's, wielrenners, paardrijders, atleten, darters, schermers, turners, voetballers en boogschutters is natuurlijk eigenlijk geen doen.
Het blijft natuurlijk ieders persoonlijke mening, maar in jouw lijstje staan een aantal namen die ik absoluut niet hoger inschat dan VDP. Bovendien is hij pas 20 hè. Hij zal alleen maar beter worden. En bovendien over 2-3 jaar overschakelen naar de weg, waar de kans op aansprekelijk succes veel hoger is als in het veldrijden.
 
Ik had het nu niet over populaire, maar over beste. En voorlopig vind ik niet dat Max genoeg heeft bewezen om op kwaliteit bij de namen te staan die ik noemde.


Beste Hakkie dan moet je je toch iets meer verdiepen in Max prestaties ,
jij weet dat blijkbaar niet maar Max heeft het hele seizoen grote indruk op de hele F1 wereld gemaakt en is door alle teambazen en door de F1 fans tot beste gekozen
Als je zegt dat Max niet tot de top 25 van beste Nlse sportmannen hoort , wie hoort er dan wel in die top 25 thuis?

Ik zeg niet dat Max op dit moment een nominatie van sportman zou moeten krijgen , maar hij hoort wel in de top 25 van grootste sportmannen
Sterker nog hij hoort in de top 5
 
Laatst bewerkt:
Beste Hakkie dan moet je je toch iets meer verdiepen in Max prestaties ,
jij weet dat blijkbaar niet maar Max heeft het hele seizoen grote indruk op de hele F1 wereld gemaakt en is door alle teambazen en door de F1 fans tot beste gekozen
Als je zegt dat Max niet tot de top 25 van beste Nlse sportmannen hoort , wie hoort er dan wel in die top 25 thuis?

Max werd gekozen tot grootste persoonlijkheid, wat dat ook is. In de zeer subjectieve verkiezing van beste rijder werd hij 4e. En daar scoren rijders van kleinere teams vaak hoog, omdat teambazen niet op directe concurrenten willen stemmen.

Hij is niet eens in de buurt van een zege gekomen. Zo lang hij daar niet in de buurt komt, kan hij moeilijk boven allemaal meervoudig wereldkampioenen in mondiale sporten staan. Ik zou hem misschien wel boven Van der Poel scharen, omdat die sport maar door 15 man hooguit serieus beoefend wordt, en dat zijn dan nog bijna allemaal renners die het op de weg niet redden.

Van der Poel en Max Verstappen horen natuurlijk wel bij de grote talenten. Maar als talent hoor je gelukkig niet gelijk in de top 25, daar zitten allemaal bewezen wereldkampioenen.
 
Nou heb ik de persconferentie niet gezien, dus de exacte bewoording ken ik niet, maar ik ben het niet helemaal met haar eens. Ja, atletiek is absoluut een grotere sport dan schaatsen en enkelvoudig wereldkampioen atletiek worden is uiteraard knapper dan een wereldtitel schaatsen, maar om nu al te stellen dat Dafne Schippers al groter is dan Sven Kramer? Nee, dan zeg ik toch dat zevenvoudig Europees kampioen en zevenvoudig wereldkampioen allround, vijftienvoudig wereldkampioen per afstand en zevenvoudig Olympisch medaillewinnaar (waarvan drie keer goud) voorlopig nog wel iets knapper is dan drievoudig Europees kampioen, enkelvoudig wereldkampioen en nul olympische medailles.

Kan ze groter worden? Natuurlijk, Kramer staat nu al een kleine tien jaar aan de top en Schippers komt bij wijze van spreke net kijken op het mondiale niveau. Na Rio 2016 zullen we maar weer eens verder kijken.

P.S. Leuk hoe Sven Kramer reageert.

Denk dat Kramer sneller is: 10.3 op 100m and onder de 20 op 200m (doorkomst tijdens een 500m)...
 
Hoewel je ook wel eens signalen krijgt dat sterrenzoekwedstrijden op televisie net zo goed een doorgestoken kaart zijn.

Goh, zijn er nog mensen boven de 16 die denken dat het er daar eerlijk aan toe gaat ? Dan snap ik ook wel dat er mensen zijn die denken dat IceDerby eerlijke sport wordt.
 
Kijkend naar dit overzicht, wie missen we dan - iemand die je er wel op verwacht (had)?

Ritsma (1995 ipv Nelissen of 2001 ipv Dekker)
Wiersma, Sijbrands
Ruska
 
Het blijft natuurlijk ieders persoonlijke mening, maar in jouw lijstje staan een aantal namen die ik absoluut niet hoger inschat dan VDP. Bovendien is hij pas 20 hè. Hij zal alleen maar beter worden. En bovendien over 2-3 jaar overschakelen naar de weg, waar de kans op aansprekelijk succes veel hoger is als in het veldrijden.
In 1981 werd de WK veldrijden de Sportman van het jaar . In Nederland en niet in Belgie en dat zou nu best herhaald mogen worden.
 
Jeej... MARRIT WINT!

Ik geloof dat Marrit niet zo op Dafne Schippers lijkt. Bovendien was
  1. Marrit niet genomineerd
  2. Op het moment van jouw bericht de uitslag nog niet bekend.
:po_O

Sjinkie Knegt wint bij de mannen.
Knegt en Schippers dus. Was wel te verwachten eerlijk gezegd. Maar gefeliciteerd Sjinkie en Dafne! :)
 
Dafne Schippers zagen we aankomen natuurlijk, weinig verrassend, volkomen terecht. Haar prestatie was wel zo indrukwekkend dat ze ook de Sport in Beeld-prijs wint en haar coach ook meesleept naar een Award. Sjinkie Knegt was ik zelf blij mee, dan toch een schaatser die een prijs wint (en met paardensport heb ik niets en BMX is een loterij). De sportploeg was een beetje een keuze uit armoede; twee verliezend WK-finalisten en een Europees kampioen in paardensport. Paralympische sport heb ik niet zoveel verstand van en ik vind het moeilijk om daarin echt wereldtitels met elkaar te vergelijken, de tennisster heeft het volgens mij gewoon verdiend. Marrit Steenbergen als talent leek me ook logisch, de ijshockeyer is toch een buitenbeentje (die bovendien al erg lang in Canada woont en voor Canada wil uitkomen) en de judoka deed het ook wel aardig, maar een 15-jarige die al een medaille wint op de WK (en nu ook individueel op het EK) is van bijzondere klasse. En ze heeft een leuke naam natuurlijk. Joop Zoetemelk is een sportlegende, dus dat hij de oeuvre-prijs krijgt kan moeilijk onterecht genoemd worden.

Nee, de jury en de sporters hebben mijns inziens geen grote fouten gemaakt vandaag, hoewel iedereen zijn eigen voorkeur heeft natuurlijk. En leuk om Reinier Paping weer eens te zien!
 
Leuk om die oude sportmannen te zien die de ouvre prijs wonnen , Joop en Reinier , ik wist niet eens dat die nog in leven waren maar hartstikke leuk voor de mannen
 
Back
Top