De Goudsche Doorloper
Well-Known Member

Hallo allemaal. Welkom bij de Schaatsforum SchaatsLiga (niet gesponsord door Liga). Houd je van schaatsen en wil je eens echt testen hoeveel verstand je hebt van de schaatssport, dan is dit spel wellicht iets voor jou. Anders dan bij het VSS vindt het actieve gedeelte plaats vóórdat het schaatsseizoen begint. Dit spel is geïnspireerd door een twitteraar (@padsbets) die een paar jaar geleden dit spel bedacht. Ik heb het van een wielerforum, maar was van mening dat het ook prima met schaatsers kon worden gespeeld.
Hoe werkt het spel?
Zoals gezegd vindt het actieve deel voor de deelnemer plaats vóór de start van het seizoen. De bedoeling is dat er, in verschillende biedrondes, middels blinde biedingen rijders gedraft gaan worden voor de teams van elke deelnemer. Die teams nemen het vervolgens tijdens het seizoen elke spelronde tegen elkaar op in onderlinge confrontaties. Winst levert 3 punten per speelronde op, een gelijkspel betekent 1 punt voor beiden en aan een verliespartij houd je 0 punten over.
Hoe werkt het bieden?
- Elke deelnemer krijgt een budget van 1.000.000 euro
- Bij elke biedronde kun je bieden op 10 schaatsers m/v naar keuze. Je kunt door blijven bieden totdat je team vol is (max 10 rijders per team) of je geen budget meer hebt
- Bieden gaat via PM. Aan het begin van de biedfase betrek ik iedereen in een Conversatie waar ik laat weten hoe laat de volgende biedronde start en eindigt. Biedrondes starten en eindigen om 00.00 en duren twee dagen.
- Het minimumbod is 1000 euro (0,1% van je budget)
- Het totaal van je biedingen in een biedronde mag niet groter zijn dan je resterende budget
- Degene met het hoogste bod op een rijder haalt die rijder binnen voor zijn team. Degenen met lagere biedingen lopen de rijder mis
- Bij een exact gelijk winnend bod zal de rijder gaan naar de speler die het minste budget heeft ingezet om rijders te draften. Als ook dat gelijk is telt de nummering (iemand die een schaatser op plek 3 heeft staan wint van degene die hem op plek 4 heeft staan) Als dat allemaal gelijk is telt het moment van inzending.
- Als je tijdens een biedronde over het maximaal aantal rijders van je team heen zou gaan, wordt de volgorde van biedingen aangehouden. Bij elke biedingsronde maak je een lijstje van je biedingen obv van voorkeur. De rijders die onderaan de lijst staan, zullen bij een vol team worden gegeven aan de speler met het op één na hoogste bod
- Elke biedronde heeft een deadline. Alle biedingen moeten binnen zijn voor de deadline verstrijkt
- Na elke biedronde krijgen alle managers te horen welke rijders ze hebben weten te strikken met het hoogste bod en welke schaatsers helaas onder hun vingers zijn geglipt.
- De draft gaat net zolang door totdat alle teams vol zijn en/of de managers door hun budget heen zijn
Je kunt maximaal 10 rijders m/v in je team opnemen.
Hieronder een voorbeeldje van een bod (met bijna allemaal oud-schaatsers):
- Johan Olav Koss 250.001
- Leo Visser 191.786
- Gunda Kleemann 149.800
- Bart Veldkamp 155.900
- Dan Jansen 112.900
- Karin Kania 87.001
- Claudia Pechstein 9.890
- Gerard van Velde 7.890
- Lia van Schie 5.678
- Herbert Dijkstra 2.987
De schaatsers staan gesorteerd op voorkeur. Als je team bijna vol is, zullen ze op volgorde van je voorkeur aan je team worden toegevoegd. Voor de eerste ronde hoef je daar nog geen rekening mee te houden, maar later kan het wel een rol gaan spelen. Houd hier dus rekening mee.
Strategieën
Door de opzet van het spel zijn er heel veel mogelijkheden. Ga je meteen hoog inzetten op Sven Kramer en Heather Bergsma? Of probeer je in het begin al gelijk een paar koopjes binnen te halen? Heb jij allang door welk talent dit seizoen definitief gaat doorbreken? Ga jij proberen om het hele jaar punten te sprokkelen of stel je je team zo samen dat je in bepaalde periodes zo goed als onverslaanbaar bent?
Je bent natuurlijk ook afhankelijk van wat de andere deelnemers doen. Bied jij 2000 euro op Sven en heeft er verder niemand op hem geboden met de gedachte dat hij teveel zou kosten, dan ben je natuurlijk spekkoper. Heb je in de eerste biedrondes te laag ingezet en zijn alle puntenpakkers voor je neus weggekaapt, dan zul je misschien wel 200.000 moeten bieden om de biedoorlog om Nils van der Poel te winnen.
Loting
De volledige loting vind je in deze link: https://drive.google.com/open?id=1cchOijHTHIxLp0CIRjAIc6ngey6J6F-VuJP0eehOhfM
De kalender
De volledige wedstrijdkalender is hieronder te vinden. Het aantal punten dat je voor klasseringen verdient is uiteraard afhankelijk van de wedstrijd waarin deze worden verdiend. Olympisch goud is veel meer waard dan een Wereldbekeroverwinning.
November
Ronde 1: 10 t.e.m. 12-11 World Cup 1, Heerenveen
1 Team Proeme v Skil-Shimano
2 Scheve Schaats v Leo's Gouden Plak
3 Team UALAR v Peterpeers Team
4 Team Koe v Skate4Fun
5 Een Goede Sprint... v De Sterke Diesels
6 Hilbert Nognbiedrondje v Team Stijnsportgek
7 De IJshakkers v De IJsheiligen
8 Niet-Alleen-van-Leenstra-Fan v Per Ivar Moe
2 Scheve Schaats v Leo's Gouden Plak
3 Team UALAR v Peterpeers Team
4 Team Koe v Skate4Fun
5 Een Goede Sprint... v De Sterke Diesels
6 Hilbert Nognbiedrondje v Team Stijnsportgek
7 De IJshakkers v De IJsheiligen
8 Niet-Alleen-van-Leenstra-Fan v Per Ivar Moe
December
Ronde 3: 1 t.e.m. 3-12 World Cup 3, Calgary
Ronde 4: Tussenklassementen World Cup
Ronde 5: 8 t.e.m. 10-12 World Cup 4, Salt Lake City
Ronde 6: 26 t.e.m. 29-12 Olympisch Kwalificatie Toernooi, Heerenveen
Januari
Ronde 7: 5 t.e.m. 7-1 EK Afstanden, Kolomna
Ronde 8: 19 t.e.m. 21-1 World Cup 5, Erfurt
Ronde 9: 27 en 28-1 KPN NK Sprint, Heerenveen
Ronde 10: 27 en 28-1 KPN NK Allround, Heerenveen
Februari
Ronde 11: 8 t.e.m. 25-2 Olympische Spelen, Pyeongchang
Maart
Ronde 12: 3 en 4-3 WK Sprint, Changchun
Ronde 13: 10 en 11-3 WK Allround, Amsterdam
Ronde 14: 16 t.e.m. 18-3 World Cup Finale, Minsk
Ronde 15: 16 t.e.m. 18-3 Eindklassementen World Cup
Teams
De deelnemende teams aan de SchaatsLiga vind je hieronder. De volledige teamindeling vind je hier: https://drive.google.com/open?id=1zvq2f0K-1UgPDAspoPw_Gb2A0i58isd5LkYARnFcFw8

Puntentelling (nieuw):

*Bij de Team Pursuit kun je voor een uitslag maar één keer punten verdienen. Ook al heb je het hele winnende team in jouw team opgenomen, dan nog krijg je maar voor één schaatser de punten. Uiteraard kunnen meerdere mensen punten verdienen met rijders die in het winnende team rijden. N.B. In de TP krijg je alleen punten voor rijders die daadwerkelijk hebben geschaatst. Voor reserves die niet in actie zijn gekomen krijg je geen punten.
*Bij de Team Sprint geldt dezelfde regeling als bij de Team Pursuit.
Misschien klinkt het allemaal erg ingewikkeld, maar dat valt reuze mee. Als er vragen of onduidelijkheden zijn, dan hoor ik dat graag. Mogelijke verbeterpunten zijn ook zeker welkom. Ik heb het dan wel overgenomen van een bestaand format, maar het is nog nooit voor schaatsen gebruikt. Het kan natuurlijk altijd beter. Als er genoeg interesse is voor deelname zal ik verdere informatie plaatsen.
Dus wil je testen hoeveel je nou echt van schaatsen weet? Geef dan hieronder aan dat je mee wil doen met de enige echte Schaatsforum SchaatsLiga.
Laatst bewerkt: