Flevo op kunstijs
New Member
SprintMaster zei:Die echte krukken kun je er zo uithalen: organiseer een rit van 40 km op Flevonice en iedereen die hem niet binnen de 2.5 uur rijd verliest zijn startplek voor dat jaar. :twisted: :mrgreen: Voordeel van Flevonice is dat je ook wat weerstand hebt van de wind net zoals in de EST.
Mensen moeten eigenlijk "vormbehoud" tonen voor een startgarantie, bijvoorbeeld door aan te tonen dat ze de laatste 5 of 10 jaar een 200 km in 12 uur bij de Alternatieve of 14 uur bij de echte 11-stedentocht hebben gereden. Omdat de laatste EST in 1997 is verreden is dat nu te lang geleden om als vormbehoud te gelden.knukkel zei:Lekker praktisch allemaal, allerlei jaarlijkse kwalificatiemethodes voor een tocht die plm. eens per 15 jaar wordt verreden... En gezien de stemverhoudingen m.b.t. dit voorstel ben ik gelukkig niet de enige die vind dat je bepaalde tradities gewoon in stand moet laten.
Enfin, ik hou er over op nu. Verheug me nu alweer op dezelfde discussie volgend jaar hier. Dan ben ik trouwens uitgeloot.
Voor de groep die niet de laatste 10 jaar een 200 km heeft gereden moet volgens het goede idee van Sprintmaster 40 km in 2,5 uur rijden op Flevonice = 12,5 uur voor een 200 km als je dus die snelheid vast zou kunnen houden op een 5 keer langere afstand 40x5=200 km .
Benieuwd hoeveel Elfstedenleden die startgarantie willen voor een tocht die 1 keer in de 15 jaar wordt verreden, ook de moeite gaan nemen naar Flevonice te gaan. Als je aan die kwalificatie van een 40 km in 2,5 uur voldoet, dan zou deze maatstaf van ""vormbehoud" net als een Alternatieve op de Weisensee ook 5 of 10 jaar moeten gelden.
Dus niet voor iedereen "allerlei jaarlijkse kwalificatiemethodes voor een tocht die plm. eens per 15 jaar wordt verreden...", zoals knukkel schreef, omdat een geleverde prestatie en vormbehoud 5 of 10 jaar geldig blijft.
Dat zou toch geweldig zijn, dat er 3 keer per jaar op Flevonice zo'n 40 km in een live uitzending wordt georganiseerd en dat er dan een schaatser na 2 uur en 31 minuten binnenkomt, die door anderen richting finish wordt gesleurd en dat Mart Smeets dan net als bij de tocht in 1997 om 24.01 zegt: "Oh oh te laat, wat is dat erg, geen startgarantie en dus geen kruisje voor de volgende echte EST. Wat kan sport hard en meedogenloos zijn, ook voor recreanten."
Sport is strijd en wie het eerste er is, ook op recreantennivo. Met het huidige lootsysteem moet ik aan de lotto en de staatsloterijshow denken. De winnaar van de lotto met een gokverslaving krijgt een kruisje, niet de goeie schaatser die uitgeloot is met een schaatssportverslaving.