Schaatsen in de oven, proneren, enkel pijn

Ik heb de sok in 2en geknipt zotat ik alle 2 de enkels kon doen. Je kunt ze bestellen bij OOMSPORT. De schaatsschoenen die ik nu heb zijn van aliexpress en zitten echt lekker zonder pijn kan ik nu uren schaatsen. Waar ik ook altijd last van had was kramp onder de voetboog gelukkig heb ik nu nergens geen last meer van. ik zit er zelfs aan te denken om deze schoenen ook voor het skeeleren te nemen
Maar voor mijn enkels in de schaatsschoenen die ik altijd gehad heb heb ik altijd die gel sokken altijd gebruikt
 
Laatst bewerkt:
Dit probleem is alleen op te lossen door de plek specifiek uit te laten knobbelen. Dit kan je op twee manieren doen.
  1. Met de knobbeltang. Trek de schoen aan zonder te verwarmen. Zoek de drukplek op en wijs die aan op de schoen. Een medewerker van de schaatswinkel zal de schoen dan plaatselijk verwarmen en met de knobbeltang de plek uitknobbelen.
  2. Opnieuw Vacuum trekken. Hiervoor plak je eerst een stukje schuimrubber of neopreen op je voet waar de drukplek zit. De schoen gaat volledig in de oven waarna die opnieuw vacuum wordt getrokken. Het stukje schuimrubber zal nu voor een beetje extra ruimte zorgen.
Beide methodes zou ik door een goede specialist laten doen. Hij kan ook een inschatting geven welke van de twee methodes in jouw geval het meest doeltreffend zal zijn.
 
Ik ben thuis nog even zelf met het HeteluchtPistool aan de slag gegaan. Bij de laatste training was het toch nog niet top. Thuis kan je in alle rust verwarmen, vormen en eventueel nog eens. Toch wel een aanrader voor drukpunten.
 
lijkt mij niet verstandig om het zelf te doen als het een nieuwe schoen betreft.
vervalt de garantie en als je het te heet maakt kun je de schoen verbranden
 
Inmiddels is het probleem echt opgelost. Dat dacht ik eerder al, maar het aanpassen van de schoen leidde natuurlijk tot een andere 'fit' die op zichzelf weer tot andere problemen kan leiden.
Uiteindelijk was de oplossing toch:
- voorkom contact tussen de peroneus pees en de schoen, ter hoogte van de Lateral Malleolus (in de blauw cirkel).
- de pijnplek zat voor mij vooral aan de achterkant van dit botje waar de pees loopt, niet aan de zijkant.
ankle_peroneal_tendinitis_anat01.jpg

Waarom hielp vacuüm trekken niet?
Bij het vacuüm trekken sluit de schoen zeer nauw. De schoen werd prachtig rond het bot gevormd, met als gevolg dat bij elke wisseling van enkelhoek er druk ontstond tussen de schoen en de drukplek. In de schaatshouding zat het perfect, maar bij het strekken van de enkel (bij staan, lopen en 'klappen') verplaatst het puntje van de malleolus zich naar achteren, ten opzichte van de schoen en ontstaat er druk.

Hoe op te lossen?
(Voor mij): Voorkom de drukplek door je schoen zo te vormen dat er bij geen enkele enkelhoek contact is tussen schoen en pees. Ik heb dat gedaan door:
1) de schoen met een heat gun plaatselijk te verwarmen
2) met je vingers de schoen 'open te buigen' net achter de plek waar het botje in de schoen is gevormd.
3) schoen aantrekken (met beschermer onder het ijzer)
3) voet in de 'klap' stand zetten, dus maximaal gestrekte voet, en iets proneren zoals bij een afzet kan gebeuren.
4) de schoen goed aan te drukken aan de voorzijde van het bot (daar zit niks wat pijn kan doen, en je kan dan toch steun ervaren)
5) en een vinger in de schoen steken net achter het bot.
6) laten afkoelen in deze stand

Het heeft mij 3 pogingen gekost om het goed te krijgen, vooral omdat ik hem de eerste keer niet warm genoeg had gemaakt en de nieuwe vorm er niet in wilde en ik de tweede keer niet genoeg ruimte had gemaakt.

Bovenaanzicht:
schaats.png
 
Ik heb exact hetzelfde als Dutchchilli met mijn Viking Silver II schoen. Aan de linkerkant net achter/onder de knobbel op mijn enkel pijn tijdens het schaatsen. Dus ik ga ook aan het prutsen, gezien uitknobbelen in de winkel geen succes heeft gehad en ik er zelf meer tijd/aandacht aan kan besteden. @DutchChili hoe lang hou jij de fohn/heat gun op en rondom de plek totdat je gaat vervormen?
 
Standje 380 graden.
2 seconden aan de binnenkant blazen,
2 seconden aan de buitenkant.
Afstand tussen gun een schoen ongeveer 15 cm.
Na een minuut regelmatig voelen om de schoen al vervormbaar/zacht is.
Dan snel aan de slag.

Pas op: warrum!!
Zet je heat gun veilig neer.
 
Back
Top