Molenpolder?

hogeweij

New Member
Weet iemand hoe het staat met de Molenpolder (bij Maarsseveen)? JLag ie gisteren al dicht? Zo ja, dan zou het daar morgen moeten kunnen .....
dickh
 
"In dit forum kun je tips geven waar je al op natuurijs kunt schaatsen.
Stel daarom geen algemene vragen (Kan ik al....enz). Dit gaat ten koste van het overzicht."
viewtopic.php?f=12&t=8
:wink:
 
Ik ben net even langs geweest.
Het ligt aan de voorkant mooi dicht met fantastisch hard ijs. Kraakt totaal niet.
Wel een paar grote windwakken in het midden. Als je morgen gaat moet je voor deze plekken extra opletten want hier zal het ijs dunner zijn en het verschil met eerder gevormd ijs is niet goed zichtbaar.
Vrijdag zal het zeker moeten kunnen voor iedereen.
 

Bijlagen

  • molenpolder_feb2012.jpg
    molenpolder_feb2012.jpg
    72,4 KB · Weergaven: 17.400
Ik ben vanochtend ook even wezen kijken. Koude wind, windwakken, strak ijs, aan de rand nog niet sterk genoeg. Verder was er niemand en geen sporen. Morgen nog een keer proberen.
 
Gisteren even geprobeerd met 1 been op t ijs te staan maar dat lukte nog niet. Denk dat vrijdag wel zou moeten lukken als de wakken dichtvriezen.
 
Vandaag wezen schaatsen bij Molenpolder. Op het eind van de Westbroekse binnenweg was het ijs al goed te berijden. Mooi glad zwart ijs. Wel nog windwakken aanwezig. Vandaag kon je nog niet rond. Maar morgen hoop ik wel.
Er waren al behoorlijk wat schaatsliefhebbers bezig vandaag.
Op andere opstapplekken langs de Westbroekse binnenweg heb ik nog niemand zien schaatsen. Morgen misschien ook daar stevig genoeg. Het zag er in ieder geval ook daar prachtig glad uit.
 

Bijlagen

  • 02022012101 - kopie.jpg
    02022012101 - kopie.jpg
    99 KB · Weergaven: 12.682
het was vandaag prachtig
maar voor korte duur voor mij.
Na een uurtje nat pak gehaald.
En dat op een smal stuk.
Niks te zien, mooi zwart en toen
kraak
krak.
blijven opletten dus!
 
danios zei:
het was vandaag prachtig
maar voor korte duur voor mij.
Na een uurtje nat pak gehaald.
En dat op een smal stuk.
Niks te zien, mooi zwart en toen
kraak
krak.
blijven opletten dus!

Balen. Dat bederft de pret behoorlijk.
Ik had droge kleren meegenomen voor de zekerheid.
Het blijft inderdaad een risico om na een paar nachten vorst het ijs op te gaan.
Gelukkig is het niet diep hier. Dat maakt het minder riskant.
 
leek vanmorgen half negen , maar er zitten wakken die nog niet bereidbaar zijn
Dat bleek toen ik erdoor ging, gelukkig kan je er staan, maar leuk is wat anders
dus uitkijken, mogelijk zijn de oude wakken nu goed aangegeven
 
Vanmorgen tussen 10.30u en 12.00u op Molenpolder geschaatst. Er waren zeker 100 mensen en je kon helemaal rond. Alles lag dicht met in het hele gebied slechts een paar duidelijk zichtbare wakken. Wel flinke stukken ijs dat - vermoed ik - pas afgelopen nacht is dichtgevroren en dus nog een stuk dunner is dan de rest. Deze stukken werden dan ook door de meeste schaatsers gemeden. Ik verwacht dat morgen al het ijs stevig genoeg is. Het is wel de vraag hoe het er dan na de sneeuwbui die momenteel aan de gang is bijligt. Vanmorgen nog maar 1cm sneeuw en prima doorheen te schaatsen, maar nu inmiddels al zo'n 5 centimeter gevallen.
 
Zal wel druk worden dit weekend. Want op veel stukken is prima te schaatsen. Vanmorgen viel het qua sneeuw mee. Maar ik weet niet hoeveel er vanmiddag is gevallen.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rsDJ6NjuQYM[/youtube]
 
Vandaag prima ijs. Slechts een paar krakende stukken. Grootste deel van het gebied is vanaf Staatsbosbeheer gebouw goed beschaatsbaar.
Wel helaas in de loop van de dag een paar centimeter sneeuw gevallen.
In combinatie met opvriezende natte stukken zal het de komende dagen wel wat minder worden.
Voor de momenteel beschaatsbare delen zie bijgevoegde track.
 

Bijlagen

  • Molenpolder_2012_02_03.jpg
    Molenpolder_2012_02_03.jpg
    193,6 KB · Weergaven: 10.029
Hoe groot is de te rijden ronde? Baan geveegd morgen?! Lees op twitter voorzichtig positieve geluiden. Wie weet er meer? Dank alvast
 
Ik ben bij de Maarsseveensvaart opgestapt aan het eind van de morgen. Bij een smal stuk je wilde ik uitwijken voor tegenliggers, daar ging ik de plomp in, tch nog kopje onder. Oppassen dus! :cry:
 
vanmiddag nog geschaats, erg fijn. wel nog veel natte plekken en bergen sneeuw. inderdaad kraakte het af en toe enorm en de kraak bleef fijn met je mee gaan.
Ook vanaf staatsbosbeheer vertrokken en een paar rondjes gemaakt.

Morgen zon, dus fijne dag, jammer dat ik morgen niet kan.
zal zo een filmpje online zetten
 
carlos zei:
vanmiddag nog geschaats, erg fijn. wel nog veel natte plekken en bergen sneeuw. inderdaad kraakte het af en toe enorm en de kraak bleef fijn met je mee gaan.
Ook vanaf staatsbosbeheer vertrokken en een paar rondjes gemaakt.

Morgen zon, dus fijne dag, jammer dat ik morgen niet kan.
zal zo een filmpje online zetten

http://youtu.be/rJLxchZRjKA

ok, ik wordt er zelf een beetje zeeziek van, maar het is vanuit de hand gefilmd (telefoon, en ja, ik had koude vingers)
 
Vanmiddag ( vrijdag 3/2) geschaatst . Gelukkig was er bij de staatsbosbeheeropstap een smal baantje getrokken van een paar honderd meter. Ben er niet vanaf geweken. Schijnt dat er donderdag al is geschaatst, maar waar de zwakke plekken liggen? Niet te zien natuurlijk door de sneeuwval. Er lag best wel een dik pak.Als iedereen die morgen komt een sneeuwschuiver meeneemt en de baan verder doortrekt naar achter...... [/b]zal dat het schaatsplezier enorm verhogen. Zal ook nodig zijn; zaterdag komt er vast meer volk. als we van dat smalle strookje een vierbaansschaatssnelweg maken....
 
Vanochtend op Molenpolder geschaatst. Er is een deel geveegd, maar ik begreep dat dit particulier initiatief was. Veel stukken met sneeuw dus nog. Zie impressie.

Binnen de geveegde route (waar de meerderheid schaatst) erg veel scheuren in het ijs, opletten geboden. Wederom iemand gesproken die door het ijs was gezakt buiten de geveegde route. De sneeuw helpt natuurlijk ook niet. Wellicht helpt Staatsbosbeheer bellen, vorig jaar werd het ijs wel geveegd.
Koek en zopie aanwezig.
 

Bijlagen

  • molenpolder.JPG
    molenpolder.JPG
    165,5 KB · Weergaven: 1.342
Dacht om 4 uur even bij Molenpolder op te stappen. Maar Molenpolder bleek door verkeersregelaars onbereikbaar gemaakt te zijn. Zogenaamd eenrichtingsverkeer, maar je werd van drie kanten tegen gehouden. Blijft zo zolang er ijs is. Hoeven we dus niet meer heen. (voorgaande jaren geen last van gehad)
 
Back
Top