Wereldbeker 2, Tomakomai, 23-25 november

Een wereldbeker op een buitenbaan?!

  • Nooit meer, al het schaatsen hoort binnen

    Votes: 1 1,5%
  • Buiten schaatsen is leuk, maar niet op mondiaal topniveau

    Votes: 5 7,4%
  • Een keer in november in een na-Olympisch seizoen is acceptabel

    Votes: 3 4,4%
  • Elk jaar precies één keer is ongeveer het beste

    Votes: 18 26,5%
  • Vaker dan eens per jaar zou mooi zijn

    Votes: 11 16,2%
  • Een afwisseling tussen buiten en binnen, maar vaker binnen

    Votes: 18 26,5%
  • Een afwisseling tussen buiten en binnen, precies 50/50

    Votes: 5 7,4%
  • Een afwisseling tussen buiten en binnen, maar vaker buiten

    Votes: 3 4,4%
  • Voortaan bijna altijd, buitenwedstrijden worden de norm

    Votes: 1 1,5%
  • Voortaan altijd alle wedstrijden buiten, al het schaatsen hoort in de natuur

    Votes: 3 4,4%

  • Total voters
    68

leenstrafan

Well-Known Member
Wereldbeker 2, Tomakomai, 23-25 november
De tweede internationale wedstrijd van dit seizoen. Deel twee van het tweeluik op Hokkaido (de ijsbaan van Obihiro ligt 177 kilometer verderop over de snelweg). Misschien een beetje vroeg om het topic al aan te maken omdat qua deelnemers en vorm zoveel pas komend weekend bekend zal worden in Obihiro, maar goed, we beginnen toch maar. Even voor de duidelijkheid, hoewel de baan Tomakomai Highland Sport Center heet, is het geen hooglandbaan, maar op 25 meter hoogte in een kuststad. En een buitenbaan dus.

Programma (tijden in Nederlandse tijd):
  • Donderdag: 10u eerste loting
  • Vrijdag: 4u B-divisie 1e 500m en halve finale Massastart. 7.30u A-divisie Team Pursuit & 1e 500m.
  • Zaterdag: 3.30u B-divisie 1500m, 2e 500m. 7.30u A-divisie 1500m, 2e 500m, finale Massastart
  • Zondag: 2.00u B-divisie 1000m, 3km V, 5km M. 6.30u A-divisie 1000m, 3km V, 5km M, Teamsprint
Tijden en programma zijn voor zover ik het zie identiek aan de vorige week in Obihiro.

Baanrecords:
  • 500 m: Yu Jing 39,25 (Aziatische afstandskampioenschappen 2014)
  • 1000 m: Sayuri Yoshi 1.18,70 (Japanse industriegroepbijeenkomst 2009)
  • 1500 m: Miho Takagi 2.00,29 (Japans studentenkampioenschap 2017)
  • 3000 m: Miho Takagi 4.13,65 (Japans studentenkampioenschap 2017)
  • 500 m: Tadashi Obara 35,90 (baanwedstrijd)
  • 1000 m: Taru Kondo 1.11,79 (Japans studentenkampioenschap 2017)
  • 1500 m: Lee Jong-woo 1.50,63 (Aziatische afstandskampioenschappen 2009)
  • 5000 m: Ryosuke Tsuchiya 6.36,65 (Japans studentenkampioenschap 2017)
Aangezien het een buitenbaan is zal het al-dan-niet verbreken van de baanrecords een hoop afhangen van de weersomstandigheden.

En omdat het kan nog even een poll... Niet heel wetenschappelijk opgezet met vrij subjectieve mogelijke antwoorden, maar toch een aanrader. Het is overigens een poll waarbij je je stem mag aanpassen, dus misschien dat iemand op donderdag/vrijdag even een screenshot kan maken en dat dan met zondag/maandag kan vergelijken?
 
ih47kw.jpg


(Johan de Wit)
 
Mooi plaatje hoor! Zin in! Al hoop ik wel op mooi weer!
 
https://www.weeronline.nl/Azie/Japan/Tomakomai/3274333

Maar het kan zijn dat weeronline daar helemaal niet zo geschikt voor is hoor, ik kijk ook niet elke dag naar de weersverwachting in Japan :p

Weeronline is voor Nederland redelijk goed, maar voor het buitenland echt niet. Al volg ik Japan ook zelden, als ik bijvoorbeeld voor Frankrijk, Italië kijk of voor landen waar alpine wedstrijden zijn (ik ben soms wel benieuwd of een wedstrijd door gaat) dan is weeronline echt niet best.
 
Weeronline is voor Nederland redelijk goed, maar voor het buitenland echt niet. Al volg ik Japan ook zelden, als ik bijvoorbeeld voor Frankrijk, Italië kijk of voor landen waar alpine wedstrijden zijn (ik ben soms wel benieuwd of een wedstrijd door gaat) dan is weeronline echt niet best.

Weer wat geleerd. Mijn eerdere post kunt u dan als niet geplaatst beschouwen.;)
 
Deze vind ik vaak wel betrouwbaar (tenminste, de claim van 90 dagen vooruit slaat natuurlijk nergens op):
https://www.accuweather.com/en/jp/tomakomai-shi/217796/daily-weather-forecast/217796?day=6

Deze net iets minder, maar gaat wel:
https://weather.com/weather/tenday/l/Tomakomai+01+JAXX1665:1:JA

Maar meestal zoek ik naar een nationale weersite (alle landen hebben een soort knmi), maar voor Japan is dat dankzij het afwijkende schrift wat lastig.
Deze site brengt het weer voor de komende 10 dagen in een grafiek https://www.wunderground.com/forecast/jp/tomakomai?cm_ven=localwx_10day
 
Gewoon net zo lang zoeken totdat je een weersite hebt gevonden die het gewenste weer weergeeft, zo doen mensen die op vakantie gaan dat toch ook altijd?

Vraag is dan welk weer we op hopen, stralend helder en windstil en dus snel weer of wind en een beetje regen en dus langzaam weer of storm en onweer en mogelijk afgelastingen.
 
Gewoon net zo lang zoeken totdat je een weersite hebt gevonden die het gewenste weer weergeeft, zo doen mensen die op vakantie gaan dat toch ook altijd?

Vraag is dan welk weer we op hopen, stralend helder en windstil en dus snel weer of wind en een beetje regen en dus langzaam weer of storm en onweer en mogelijk afgelastingen.

Een klein beetje sneeuw tijdens de rit, maar zo dat de schaatsers er weinig last van hebben. En veel sneeuw de dagen er voor om een mooie sneeuwrand om de baan te hebben. Maar ik vrees dat dat er niet in zit.
 
Verrassend. Geen Douwe de Vries op de Mass Start, maar het is Kars Jansman die in zijn plaats een duo met Huizinga vormt. Weer een gelegenheidsduo dus, maar jammer dat Douwe zijn kans in een internationale wedstrijd niet grijpt. Anderzijds is de agenda behoorlijk vol natuurlijk en reed Douwe al niet zo fris rond dit weekend. Talsma is de sub. Ben vooral benieuwd naar zijn 5km na zijn DQ van gisteravond :)

Huizinga kan zich weer in de punten rijden en ziet zo een plekje op het WK in het vizier komen.
 
Back
Top