Loosdrechtse plassen

  • Topicstarter Topicstarter Anonymous
  • Startdatum Startdatum
A

Anonymous

Guest
ijsdikte

ijs dikte in loosdrecht is nu 8 cm gaat de goede kant op e zijn al aan het schaatsen
 
Na een tochtje op de Molenpolder vandaag even bij 'De Strook' (zuidkant, 5e plas) wezen kijken. Zag enkele tientallen mensen op het ijs. IJs lijkt prima. Weinig gekraak. Hier en daar wat bobbelig en van dezelfde kwaliteit als bij de Molenpolder. Voor zover ik kon zien lijkt de hele 5e plas beschaatsbaar. Wellicht geldt dit ook voor andere delen van Loosdrecht.
 
Reed er vandaag even langs nadat ik naar Biddinghuizen was geweest. Vind het nog een beetje te link, maar over 2 daagjes kan het wellicht wel.
 
RjSports zei:
Reed er vandaag even langs nadat ik naar Biddinghuizen was geweest. Vind het nog een beetje te link, maar over 2 daagjes kan het wellicht wel.
Ieder z'n grens, maar als ik morgen een vrije dag had wist ik het wel.
 
Ik heb vanmiddag bij de Strook (=vijfde plas?) geschaatst. Zelf heb ik het niet gedaan maar verschillende mensen gingen helemaal rond. Hier en daar is het ijs bobbelig maar het viel me eigenlijk mee.
 
Vanmiddag ook op de 5e plas geschaatst. ben wel helemaal rond geweest ,was uitstekend te doen, nauwelijks gekraak. Ga morgen zeker weer.
 
Kun je ook al schaatsen op de grootste plas waar vorig jaar de toertocht was? :D
 
arnoverhagen zei:
Vanmiddag ook op de 5e plas geschaatst. ben wel helemaal rond geweest ,was uitstekend te doen, nauwelijks gekraak. Ga morgen zeker weer.
Mooi man hoe dik was het ijs en ben je aan de buitenkanten gebleven of kun je ook midden over en zijn er nog gevaarlijke plekken? :)
 
ben op de grote plas geweest het ijs is nu 10 a 11 cm was goed te doen ook op het midden geweest schaatsen ging goed maar de zon is er ook en het vriest wat wil je nog meer en geen sneeuw
 
Rondje 5e plas gisteren was super maar je moet heel goed uitkijken. Evenals op molenpolder overigens met dat verschil dat je op loosdrecht niet slechts tot je heupen het water in gaat. Je kunt de plas niet rond (groot wak bij de haven in het noordoosten van de 5e plas) maar wel midden over. Bij een groepje van 3 mensen zag ik op een stuk waar ik twijfeld of het kon het ijs golven en dat was echt onverantwoord.
 
Vraagje hoe groot (in km's) is een rondje op de 5e plas ? :?: :?: :?:

alvast bedankt
 
Ik gok zo'n 5 a 6 km. Vorig jaar heb ik met de GPS de lengte van een heel rondje Loosdrecht opgemeten, als je langs de buitenkant van de plassen rijd is het ongeveer 17 km. Rondje stille plas langs de buitenkant was ongeveer 4 tot 4,5 km.
 
Re: ijsdikte

het ijs is nu aan de oever 10cm maar 40 mtr het water op 8 cm 100 mtr 5 half maar het is goed te doen niet te ver het ijs op dus
 
Back
Top