Er waren overigens wel drie "verdwaalde" Roemenen die zich hadden ingeschreven voor de regionale wedstrijd van Noord-Amerika in Calgary. Valentin Antonio Anghel won zelfs de 3000 meter en de tweede 500 meter. Behalve Angel deden ook Alexandru Vlad Oprea (B2 jongen) en Raluca Doina Ştef (A1 meisje) mee.
Ik weet dat veel junioren gewend zijn om buiten te schaatsen, maar is het nou te veel moeite om ze dan één wedstrijd (bijvoorbeeld de finale) op een écht snelle binnenbaan te laten rijden? Dan kunnen ze ook leuke PR's (en in sommige gevallen NR's) rijden. En sorry Reitse, maar Groningen is toch trager dan Heerenveen, Erfurt, Kolomna of Hamar.
Wel jammer dat de Indiërs niet mee mochten doen, ik vind de selectietijden nog best streng en mensen uit echt exotische landen hebben ook niet echt veel mogelijkheden om die tijden te rijden! Misschien zou er een B-groep moeten komen of een manier om buiten mededinging mee te doen maar wel scherpe persoonlijke records neer te zetten.
Overigens zijn de selectietijden voor de meiden: 44,00 - 1.28,00 - 2.18,00 - 4.55,00 en voor de jongens: 40,00 - 1.20,00 - 2.05,00 - 4.20,00.