Youth Olympic Games: Schaatsen

Passion-for-Skating

Well-Known Member
In Innsbruck vindt in januari 2012 de YOG plaats, the Youth Olympic Games.
Zojuist een link gevonden met de quota per land, bijvoorbeeld Belgie en Mongolie. Canada en Oostenrijk (dames) zelf, doen niet mee.

Link:
http://www.isu.org/vsite/vnavsite/page/ ... tml?id=969
Hier de link naar de YOG 212: http://www.innsbruck2012.com/
Behalve schaatsen ook: Biathlon, IJshockey, Freestyle Ski, Rodelen, Ski Springen, Bobslee, IJsdansen, Langlaufen, Shorttrack, Snowboarden, Curling, Noorse Combinatie, Skeleton en Alpine Skieen

Ik ben wel benieuwd naar hoe dit allemaal gaat, er is nog weinig over in de media, dus alle info, met name ook de Nederlandse deelnemers zou leuk zijn.
Op zich is het raar, wat ik begrijp is het alleen voor 15 en 16 jarigen, terwijl de quota plaatsen toch met name verzameld zijn door hun oudere schaatsgenootjes van 18 en soms 19 jaar.

De ijsbaan: http://www.innsbruck2012.com/venues/oly ... _innsbruck
 
Beiden Innsbruck 2012 Olympischen Jugend-Winterspielen werden Frauen und Männer über die Distanzen 500, 1.500 und 3.000 Meter sowie bei einem Massenstartrennen gegeneinander antreten.
Geen 1000 meter, geen ploegenachtervolging, wel een massastart. :D
 
Ik had hier al het eea over gelezen maar dan via de Poolse bronnen. Luiza Zlotkowska is Ambassadeur voor Polen van het YOG. Er zijn filmpjes gemaakt van o.a. haar.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G_axXyV6hxc[/youtube]

Je ziet aan het einde ook een link van een facebook pagina van de ambassadeurs en YOG 2012 :)
 
De ons welbekende Carl Verheijen is onze chef de mission. Grappig, want zijn vader Eddy was in 2006 chef de mission van de grote Winterspelen. Misschien Carl een ander keertje ook wel. :-)
 
Passion-for-Skating zei:
In Innsbruck vindt in januari 2012 de YOG plaats, the Youth Olympic Games.
Zojuist een link gevonden met de quota per land, bijvoorbeeld Belgie en Mongolie. Canada en Oostenrijk (dames) zelf, doen niet mee.

goed nieuws vanuit Belgenland

Het BOIC zal 1 deelneemster afvaardigen naar de YWOG 2012.

Anne Michiels schaatst
16/01/12 - 1500m
18/01/12 - 3000m
20/01/12 - Mass Start

Quinten Vandesande heeft het helaas niet gehaald
 
De Olympische Spelen voor Junioren beginnen dit weekend! Hopelijk heeft Wikipedia het een beetje goed, want daar is onderstaande informatie grotendeels op gebaseerd.

Programma:
Zaterdag 14 januari:
Meisjes 500 meter 1e heat.
Jongens 500 meter 1e heat.
Meisjes 500 meter 2e heat.
Jongens 500 meter 2e heat.
Maandag 16 januari:
Meisjes 1500 meter.
Jongens 1500 meter.
Woensdag 18 januari:
Meisjes 3000 meter.
Jongens 3000 meter.
Vrijdag 20 januari:
Meisjes massastart (vermoedelijk 8 ronden net als in de Junior World Cup).
Jongens massastart (vermoedelijk 12 ronden net als in de Junior World Cup).

Deelnemers:
Nederland:
Bastijn Boele: 1500m en 3000m voor jongens.
Peter Lenderink 1500m en 3000m voor jongens.
Sanneke de Neeling 1500m en 3000m voor meisjes.
Suzanne Schulting 1500m en 3000m voor meisjes.
Waarom we niet meedoen op de 500 meter en massastart, geen idee. Wel doen Nederlandse jongeren mee met Alpineskiën, Bobsleeën, IJshockey-vaardigheidswedstrijd, Schansspringen, Shorttrack, Skeleton en Snowboarden.

België:
Anne Michiels: 1500m, 3000m én massastart.
Waarom Michiels wel op drie onderdelen mag uitkomen, geen idee. Ook doen de Belgen mee aan Alpineskiën, IJshockey-vaardigheidswedstrijd, Kunstrijden en Snowboarden.

Een paar grote schaatslanden namelijk de Verenigde Staten, Canada en Polen ontbreken. België (zoals gezegd), Denemarken, Mongolië en Estland hebben wel een deelnemer. Overigens moet je zo'n Junior Olympics ook niet te serieus nemen qua deelnemers, bij het voetbaltoernooi van de Zomerspelen 2010 (in Singapore) deden bijvoorbeeld de volgende landen mee: Montenegro en Turkije (namens Europa), Singapore en Iran (Azië), Zimbabwe en Equatoriaal Guinee (Afrika), Bolivia en Chili (Zuid-Amerika), Haiti en Trinidad (Noord-Amerika) en Papoea Nieuw Guinea en Vanuatu (Oceanië).
 
leenstrafan zei:
Deelnemers:
Nederland:
Bastijn Boele: 1500m en 3000m voor jongens.
Peter Lenderink 1500m en 3000m voor jongens.
Sanneke de Neeling 1500m en 3000m voor meisjes.
Suzanne Schulting 1500m en 3000m voor meisjes.
Waarom we niet meedoen op de 500 meter en massastart, geen idee. Wel doen Nederlandse jongeren mee met Alpineskiën, Bobsleeën, IJshockey-vaardigheidswedstrijd, Schansspringen, Shorttrack, Skeleton en Snowboarden.

België:
Anne Michiels: 1500m, 3000m én massastart.
Waarom Michiels wel op drie onderdelen mag uitkomen, geen idee. Ook doen de Belgen mee aan Alpineskiën, IJshockey-vaardigheidswedstrijd, Kunstrijden en Snowboarden.

België had een startplaats op basis van de resultaten op de jeugd world cups en het junioren wk bij de meisjes,
bij de jongens (Vandesande ) is dit niet gelukt.
 
leenstrafan zei:
Een paar grote schaatslanden namelijk de Verenigde Staten, Canada en Polen ontbreken.

Nee hoor, Polen is er wel bij met Aleksandra Kapruziak, Kaja Ziomek, Marcel Drwięga en Arthur Iwaniszyn

Arthur Iwaniszyn woont/rijdt voornamelijk in Calgary. Heeft ook niet deelgenomen aan de Poolse Kampioenschappen afstanden. Kapruziak is een talent. Ziomek en Drwiega ken ik niet zo goed; ze zijn beiden nog C-junioren.
 
Voor zaterdag is de loting bekend van:
500 meter mannen.
Henrik Fagerli Rukke, broertje van, doet mee.
500 meter dames
"We" doen dus wel mee op de 500 meter dames. Suzanne Schulting staat aan de start.

Via de website begreep ik overigens dat het voor de leeftijdscategorie 14 t/m 18 is en niet voor 15 en 16 jarigen zoals eerder werd gesuggereerd.
 
Lisan zei:
Nee hoor, Polen is er wel bij met Aleksandra Kapruziak, Kaja Ziomek, Marcel Drwięga en Arthur Iwaniszyn
Wikipedia is dus een keertje niet helemaal up-to-date.

Lisan zei:
Via de website begreep ik overigens dat het voor de leeftijdscategorie 14 t/m 18 is en niet voor 15 en 16 jarigen zoals eerder werd gesuggereerd.
Ik denk dat 14 t/m 18 voor de hele YOWG geldt en dat de 15 en 16 specifiek voor het schaatsen is. Als ook de oudere junioren mee zouden mogen doen mis ik Jong Oranje...
 
leenstrafan zei:
Lisan zei:
Nee hoor, Polen is er wel bij met Aleksandra Kapruziak, Kaja Ziomek, Marcel Drwięga en Arthur Iwaniszyn
Wikipedia is dus een keertje niet helemaal up-to-date.

Misschien omdat het alleen via Poolse bronnen te vinden was, in eerste instantie.

Lisan zei:
Via de website begreep ik overigens dat het voor de leeftijdscategorie 14 t/m 18 is en niet voor 15 en 16 jarigen zoals eerder werd gesuggereerd.
Ik denk dat 14 t/m 18 voor de hele YOWG geldt en dat de 15 en 16 specifiek voor het schaatsen is. Als ook de oudere junioren mee zouden mogen doen mis ik Jong Oranje...[/quote]

Ah je hebt gelijk :oops: nu ik de lijsten zie, komt iedereen inderdaad uit 1996/1997.

Ik heb nog eens de 500 meter lijsten bestudeerd en interessant is dat de snelste heer, niet eens aan de start staat. Fan Yang heeft een PR van 00:37.10. Overigens gereden in Erfurt en deze Chinees heeft afgelopen seizoen vaker in NL aan de start gestaan. Wellicht dat hij op de 3km gaat starten aangezien hij daar een nationaal record junioren heeft. In het topic van de wedstrijden van afgelopen weekend is hij ook al besproken aangezien hij nu al een volledig allroundtoernooi reed en zeer goede tijden heeft staan voor een junior. Denk wel dat een Aziaat gaat winnen en ook een Wit-Rus, Dubovik, heeft op basis van zijn recente PR podiumkansen.

Bij de dames stond overigens een Amerikaanse wel aangemeld voor de 500 meter als reserve maar op de uiteindelijke startlijst staat zij niet. Zelfde geldt voor Kapruziak (maar die zullen ze wel op een 3km laten uitkomen). Het zal daar ook wel een Aziatisch feestje worden met Korea en China.

Wat overigens ook wel interessant is, is dat Schulting op een selectiewedstrijd voor de jeugspelen niet eens zo goed heeft gereden? Maar ze was wel beste c juniore.
 
Overigens is er iemand die een "Silovs" doet op deze jeugd olympische winterspelen. De japanse Sumire Kikuchi neemt deel aan zowel langebaan als shorttrack.
 
Lisan zei:
ook wel interessant is, is dat Schulting op een selectiewedstrijd voor de jeugspelen niet eens zo goed heeft gereden? Maar ze was wel beste c juniore.
Zoals ik al zei, het niet alsof bij die Junior Olympics altijd overal de besten meedoen. We moeten het meer zien als een leuk evenement waar wat kinderen hun hobby gaan uitoefenen en hopelijk winnen we een paar medailles.

Er is overigens wel meer aandacht voor dan voor die andere soort van jeugdolympiades die wel eens gehouden worden.
 
Schulting is 3e geworden op de 1e 500 meter met een tijd van 43,95.
De Koreaanse Jang (40.88) wordt 1e met daarachter de Chinese Shi (41.98).
 
Ik kader van komische Poolse namen..... Ik zag dat er bij de biathlon een Dawid Bril meedoet ;)
 
Eerste medailles zijn verdeeld!

500 meisjes
1 Mee Jang 40.88 (1) 40.80 (1) 81.68
2 Xiaoxuan Shi 41.98 (2) 42.34 (2) 84.32
3 Martine Lilloy Bruun 43.98 (4) 43.53 (3) 87.51
4 Suzanne Schulting 43.95 (4) 43.76 (6) 87.72

Opnieuw zeer indrukwekkende tijden van Jang, die al het hele seizoen hard schaatst. In Erfurt klopte de Chinese Shi de Koreaanse Jang nog over twee 500 meters, nu krijgt ze er flink van langs. Lilloy Bruun is een groot Noors talentje. Jammer voor Schulting dat ze geen plak heeft kunnen pakken. Benieuwd wie van deze meisjes we over 10 jaar nog kennen.

500 Jongens
1 An Liu 37.66 (1) 37.83 (1) 75.500
2 Roman Dubovik 38.87 (2) 38.95 77.824
3 Toshihiro Kakui 38.88 (3) 38.94 (2) 77.827

Niemand kan zeggen dat de strijd om het zilver niet spannend was...
Hier ook zeer goede tijden van de 15-jarige Chinees Liu. Een nieuw gezicht namens China. Dubovik is voor Witrussische begrippen een toptalent. En hij pikt hier toch maar mooi een plakje mee. Kakui lijkt momenteel de snelste B-junior in Japan ...
 
Leuk dat een Wit-Rus een medaille weet te pakken!
Het is inderdaad interessant om te zien wie er in de toekomst nog bij de toppers zullen rijden!
 
LeeMoZovski zei:
Eerste medailles zijn verdeeld!


500 Jongens
1 An Liu 37.66 (1) 37.83 (1) 75.500
2 Roman Dubovik 38.87 (2) 38.95 77.824
3 Toshihiro Kakui 38.88 (3) 38.94 (2) 77.827
..

Hoe kan dit nou? volgens speedskatingresults is de uitslagd:


1 Liu An (96.09) MC2 CHN 37,66 (1) 37,660 | 37,83 (1) 37,830 | 75,490
2 Toshihiro Kakui MB1JPN 38,88 (3) 38,880 | 38,94 (2) 38,940 | 77,820
2 Roman Dubovik (96) MC2 BLR 38,87 (2) 38,870 | 38,95 (3) 38,950 | 77,820
 
Sanneke de Neeling rijd volgens mij naast de 1500 en 3000m ook de Massastart. Ze is ons meest prominente jeugdlid (schaatsvereniging Lansingerland) Ze had zich wellicht op de 500m netjes in het rijtje kunnen plaatsen, want dit seizoen in DenHaag al 42 laag gereden en een pr van minder dan 41 sec. Ben benieuwd wat zij volgend seizoen doet als 2e jaars junior B en of ze dan ook Nk senioren rijdt. Voor de liefhebber 21 januari zend Zappsport een special met haar uit.
 
Bij de mensen op het podium behoorlijke goede tijden, we hebben het hier wel over C- en B-junioren bovendien op een buitenbaan (weliswaar op een metertje of 600 hoogte). Het is altijd maar afwachten of die schaatsers die op die leeftijd zo goed zijn hun ontwikkeling kunnen doorzetten.

Twee afgetekende winnaars ook. De Chinese knul Liu An blijft zijn Wit-Russische concurrent liefst 2,32 punten voor, de nummer 2 zit qua tijden dichter bij de nummer 7 dan de nummer 1. Bij de meisjes blijft de Koreaanse winnares de nummer 2 liefst 2,64 punten voor en het verschil met de nummer 3 is echt enorm: 5,83 punten! De nummer 3 zit qua tijden ongeveer even dicht in de buurt bij de laatste plekken als bij de winnares.
 
Back
Top