Ik ben weer terug van een weekendje Zandvoorde, waar het "WK Rolschaatsen op de piste" plaats vond

Ik vond met name de relay echt spectaculair. Ik stond op het punt waar de rijders moesten "wachten" voor ze weer door konden gaan voor de aflossing, mooi perspectief. De laatste ronde op de afvalkoers was fenomenaal van Lollobrigida. Maar het mooiste vond ik de overwinning voor Venezuela bij de heren junioren bij de relay. Zo mooi om die blijdschap te zien!!
Bart Swings was superieur tijdens alle races die ik van hem heb gezien. Maar ik ben toch ook wel onder de indruk van Alexis Contin! Alle ogen zijn natuurlijk op Swings gericht want we weten wat hij in huis heeft maar Contin is ook echt ijzersterk geweest. Nu ben ik ook wel bevooroordeeld omdat ik Alexis ook al jaren in het schaatsen volg maar toch... Met name in de relay finale reed hij gaten heel goed dicht alleen had hij de pech van iets mindere ploeggenoten. Leuk detail; tijdens de relay mocht hij precies voor m'n neus wachten voor hij het wisselvak in mocht rijden...voor de start keek hij even naar links, recht in m'n gezicht. Of ie daarom zo op stoom was tijdens de relay, durf k niet te zeggen
Ik vond de Nederlanders eigenlijk best wel tegenvallen. Oke, soms domme pech zoals bij Plender of Ronald Mulder die volkomen geblokkeerd wordt en daardoor pech heeft. Michel Mulder kan je ook niets kwalijk nemen want die heeft natuurlijk zijn blessure...Maar afvallen bij afvalkoers omdat je achterin zit..dat is gewoon een stomme inschattingsfout. Als je even niet oplet bij de afvalkoers, kan je zo achterin belanden en je weet dat bij een eliminatie iedereen probeert aan de binnenkant vooraan te komen.
Ik vond de organisatie trouwens heel erg slecht. Slechte informatie over het al dan niet doorgaan van de races (zo kregen we zaterdag pas na 1,5 uur te horen dat de races tot 19:00 afgelast waren), er was op zondag ineens geen warm eten meer en de gemiddelde wachtrij voor een broodje onder de 500 meter finale heren (!): 45 minuten. Moet je nagaan hoe dat zou zijn als je in de pauze een broodje wilde. Er was maar een tentje waar je wat kon halen (en dan nog een grote eettent maar die hadden dus 's middags ineens geen eten meer). Hoorde van rijders ook dat ze soms wel 50 minuten moesten wachten op vervoer naar de skeelerbaan terwijl er vanaf het hotel elke 30 minuten een bus zou rijden. Het EK Skeeleren in Almere vond ik beter georganiseerd in dat opzicht.