Schaatsen en politiek

gedetailleerde discussies en wat voor gevolgen dat zou moeten hebben voor de sport, daar heb ik niet zo veel zin in. Is ook vrij nutteloos.

maar ik vind het wel vrij bizar dat de aanval van Rusland op Oekraïne (dat helemaal op geen enkele manier bedreiging was voor Rusland) op één hoop wordt gegooid met deze aanval van VS op Iran. Beide keur ik af, maar op één hoop gooien is echt niet terecht.
Helemaal eens. Iran was volgens de VN en eigenlijk alle inlichtingendiensten gewoon echt in voorbereiding op een aanval met kernwapens, dat is een totaal ander verhaal.

Natuurlijk had ik ook liever gezien dat dit anders kon worden gedaan. Oorlog is altijd fout, zo simpel is het. En natuurlijk is Trump een totaal ondiplomatieke hork en is Netanyahu een (oorlogs)crimineel. Maar dat maakt deze aanval, echt gericht op een extentiële bedreiging door een kwaadaardig regime, niet vergelijkbaar met Poetin zijn wandaden.
 
Je verdedigt nu een regime dat genocide pleegt op hun eigen burgers en al heeft aangegeven kernwapens te willen gebruiken. Iran uitsluiten is ten allen tijden logischer geweest dan de VS of Israël uitsluiten, al ben ik in alle gevallen tegen het uitsluiten van sporters vanwege hun geboorteland.
Ik verdedig geen enkel regime en ik weet niet over welke genocide je het hebt, maar niet eentje die zo extreem overduidelijk is als die van Israel tegen de Palestijnen.

Er is geen land ter wereld dat zo makkelijk en racistisch gemotiveerd bloedbaden aanricht als Israel, met steun van de VS. Het aantal slachtoffers veroorzaakt door dat duo ligt vele malen hoger dan dat van Iran. Het is wel degelijk beter te verkopen om twee internationale zaaiers van bloedbaden en talloze illegale aanvallen die ze uitvoeren naast de binnengrenzelijke genocide, te weren.
 
Helemaal eens. Iran was volgens de VN en eigenlijk alle inlichtingendiensten gewoon echt in voorbereiding op een aanval met kernwapens, dat is een totaal ander verhaal.
Totaal niet waar dat er een aanval aanstaande was. Dit is exact hetzelfde truukje als die massavernietigingswapens van Saddam die ook niet bestonden.

Wat wel bestaat, is de niet aflatende bommenregen die de VS en Israël al jaren en de laatste jaren weer steeds vaker, laten neerdalen op willekeurige burgers in het Midden-Oosten. Maar dat vinden we prima, want dat zijn bommen van onze vrienden. Het zijn onze vrienden die kleuterklassen onder vuur nemen, ziekenhuizen met de grond gelijk maken, en dus is dat allemaal voor "de veiligheid". Voor de veiligheid mag je in de ogen van vele in Nederland miljoenen Arabieren, Libanezen, Palestijnen, Syriërs preventief het graf in helpen, tientallen miljoenen gewonden, slachtoffers en nabestaanden veroorzaken.

De Westerse wereld staat wat betreft het Midden-Oosten gewoon al een halve eeuw lijnrecht tegenover het internationaal recht, tegenover mensenrechten, tegenover alles wat ook maar een beetje lijkt op beschaving. Omdat we aan de kant staan van genocideplegers, aan de kant van een militaire doctrine van massamoord. En dat is de enige reden dat de hoofddaders, de VS en Israël, nooit worden uitgesloten zoals Rusland en Wit-Rusland dat bijvoorbeeld wel werden. Met internationaal recht heeft het allemaal niets te maken, je moet gewoon bij het clubje horen.
 
Mocht er daadwerkelijk een nijpende situatie zijn rond Irans wapenprogramma (ondanks die aanvallen van vorig jaar die Israel en de VS ook al illegaal hadden uitgevoerd tegen het atoomprogramma) dan had je gewoon naar de VN kunnen gaan en een mandaat voor ingrijpen kunnen vragen. Laat je het bewijs zien, krijg je mandaat. Zo ingewikkeld is dat niet.

Maar zoals altijd.met deze landen, mag iedereen op elk momemt door ze gebombardeerd worden - en dat is allemaal zeer illegaal. Alle bezettingen zijn vervolgens ook illegaal. Alle doelen zijn sowieso uit hun duim gezogen, het heeft niets met veiligheid te maken maar met macht. Macht en controle over het gebied. En de slachtoffers vallen vervolgens bij de lokale bewoning. Het is eigenlijk precies exact tot op de derde decimaal hetzelfde als een oorlog beginnen in Oekraïne terwijl je zelf in Moskou blijft zitten.

Daarom verdienen beide landen ook eenzelfde uitsluiting als Rusland. Ze gedragen zich internationaal namelijk exact hetzelfde.
 
Als je de VS en Rusland op een hoop gaat gooien ben je wel extreem geradicaliseerd, dan heeft de discussie verder ook geen zin meer. En heb ik ook geen zin om er verder moeite in te steken. Als je bewijs vanuit de VN al niet acceptabel vindt, houdt het verder ook op.

Ik merk gewoon een hoop 'Trump is slecht en hoe kunnen we hem het hardste pesten' vibes. In heel veel. Dat Biden en Obama bijvoorbeeld de verdediging van Groenland essentieel noemden, dat negeren de meeste mensen. Want Trump zal wel wat anders dan verdedigen bedoelen, hij is immers slecht.

Dat Iran volgens de VN organisatie die er over gaat vorig jaar al op een paar maanden van een kernbom zat, dat de bombardementen van vorig jaar dat wat hebben uitgesteld, maar dat Iran vervolgens alles onder een berg heeft gestopt en duidelijk de onderhandelingen aan het rekken was omdat ze bijna klaar zijn met de ontwikkeling, dat wordt genegeerd, want het kan niet zo zijn dat de VN dat vindt, Trump is namelijk slecht. Alleen dat laatste argument lijkt te tellen.


En ja, Trump is een idioot, een verschrikkelijke en narcistische vent. Maar wel gewoon de gekozen president van de VS, kunnen we van het regime van Iran niet zeggen dat ze verkozen zijn. Terwijl zij hun volk sytematisch neerschieten bij protesten. Dat Trump een idioot is, maakt een aanval op een land dat een kernaanval wil gaan uitvoeren niet vergelijkbaar met een aanval op een onschuldig land als Oekraïne.
 
Als je de VS en Rusland op een hoop gaat gooien ben je wel extreem geradicaliseerd,
Ja de slachtoffers van Amerikaanse bommen zijn vast dankbaar dat ze door de nobele Amerikanen zijn gedood.

Verder een heel lang verhaal dat de kern uiteraard mist. De VS mag wél oorlogsmisdaden en illegale invasies begaan, Rusland niet. Dat is het internationale recht zoals we het nu hanteren.
 
De VS krijgt geen uitsluiting omdat het teveel macht heeft over Europa. China zal ook geen uitsluiting krijgen als zij een volk onderdrukken of een oorlog beginnen met een niet-Westers land. Wat een land verdient en wat rechtvaardig is zijn veel meningen over, en die discussie is best goed, maar uiteindelijk bepaalt macht wat er gebeurt.

Het is best een klote situatie waar we in zitten omdat we decennia lang onze veiligheid hebben opgegeven aan de VS, maar zolang Europa militair en technologisch niet zelfstandig is moet je het als land maar pikken. Anders krijg je met een narcissist als Trump gevolgen die de gemiddelde persoon harder raken dan wat ze bereid zijn op te offeren voor het verbannen van een paar atleten.
 
Ja de slachtoffers van Amerikaanse bommen zijn vast dankbaar dat ze door de nobele Amerikanen zijn gedood.

Verder een heel lang verhaal dat de kern uiteraard mist. De VS mag wél oorlogsmisdaden en illegale invasies begaan, Rusland niet. Dat is het internationale recht zoals we het nu hanteren.

Jij mist de kern: als Oekraïne kernwapens aan het maken was, ze bijna klaar had en al gemeld had dat ze zodra ze af waren ze zonder waarschuwing richting Moskou gingen, was er ook heel anders op de aanval van Poetin gereageerd. Dat is nu de situatie.
 
Ja de slachtoffers van Amerikaanse bommen zijn vast dankbaar dat ze door de nobele Amerikanen zijn gedood.

Verder een heel lang verhaal dat de kern uiteraard mist. De VS mag wél oorlogsmisdaden en illegale invasies begaan, Rusland niet. Dat is het internationale recht zoals we het nu hanteren.
nogmaals:
de aanval van Rusland op Oekraïne op één hoop gooien, dan heb je een bord voor je kop.
en als iemand wel onderscheid maakt doen alsof alles wat de VS doet wordt goedgepraat, dan zijn het 2 borden voor je kop.

Het gehalte "Rusland is niet zo erg" en "VS is de bron van al het kwaad" is me iets te hoog achter die 2 borden.
Als je serieus genomen wilt worden, laat dan op zijn minst zien dat je onderscheid kunt maken tussen totaal verschillende situaties.
 
Helemaal eens. Iran was volgens de VN en eigenlijk alle inlichtingendiensten gewoon echt in voorbereiding op een aanval met kernwapens, dat is een totaal ander verhaal.

Natuurlijk had ik ook liever gezien dat dit anders kon worden gedaan. Oorlog is altijd fout, zo simpel is het. En natuurlijk is Trump een totaal ondiplomatieke hork en is Netanyahu een (oorlogs)crimineel. Maar dat maakt deze aanval, echt gericht op een extentiële bedreigingen door een kwaadaardig regime, niet vergelijkbaar met Poetin zijn wandaden.

Netanyahu beweert al 20 jaar dat Iran over 2 weken een atoombom heeft.
 
Ondertussen laat het IOC gehandicapte Russen toe bij de paralympische spelen die gewond zijn geraakt bij aanvallen op Ukraine
 
Ik ben normaal niet zo van een politiek debat op een sportforum, daar zijn genoeg politieke fora voor. Maar hier is toch wel enige duiding nodig. Volgens het IAEA (dat is onderdeel van de Verenigde Naties) is Iran zeer dicht bij het maken van kernbommen: https://www.aljazeera.com/news/2026/2/27/iaea-eyes-isfahan-nuclear-complex-as-it-urges-iran-to-allow
Dat waren ze een tijdje terug al en toen in hun hele installatie gesloopt met bommenwerpers, maar nu hebben ze het dieper onder een berg gebracht. Wat moest de VS dan doen met die info, wachten tot er een kernbom aan kwam vliegen? Ze zaten vorig jaar op 60% verrijking, er was de laatste weken enorm veel activiteit bij de tunnel richting het uranium, bij 90% heb je een kernbom.

Jij vindt dat Israël en de VS Iran gewoon hun gang moeten laten gaan nu alles er op wijst dat ze tegen die 90% aan zitten?
je 'vergat' dit te citeren uit je link:

However, Hashem added, the IAEA is aware that “even the Iranians aren’t able to get into those facilities.” “So there’s been a lot of work around the facilities, at least this is what was shown in satellite imagery, but it doesn’t seem that the Iranians were able to get in,” he said.
 
Ook zie ik de legitimatie niet voor het liquideren van een buitenlands staatshoofd, ook al is het een tiran en is hij niet democratisch gekozen. Als dat voldoende reden zou zijn dan ken ik nog wel een aantal kandidaten...
 
Het is natuurlijk gewoon willekeur.. Komeini erg, moet weggg. Maar geen woord over wat Israël doet tegen Palestijnen??

En geschiedenis heeft laten zien dat geen enkel land beter is geworden na inval van de VS.
 
Het is natuurlijk gewoon willekeur.. Komeini erg, moet weggg. Maar geen woord over wat Israël doet tegen Palestijnen??

En geschiedenis heeft laten zien dat geen enkel land beter is geworden na inval van de VS.
Ondertussen: "Israel closed all crossings into Gaza indefinitely when it attacked Iran, imposing a siege that has already pushed up food prices and threatens to plunge 2 million people into a new hunger crisis."
https://www.theguardian.com/world/2026/mar/02/iran-attacks-gaza-under-siege
 
Het VK, Duitsland, Frankrijk, EU steunen de aanval, allemaal maar uitsluiten van alle sporten? Of toch maar in zien dat dit totaal onvergelijkbaar is met wat Rusland doet?
 
Het VK, Duitsland, Frankrijk, EU steunen de aanval, allemaal maar uitsluiten van alle sporten? Of toch maar in zien dat dit totaal onvergelijkbaar is met wat Rusland doet?
Steunen is iets anders dan meedoen.

En het bewijst precies mijn punt: je mag zoveel illegale invasies uitvoeren als je maar wil, ontelbaar veel oorlogsmisdaden begaan en zoveel burgers vermoorden als je met je bommen kunt raken, zolang je maar bij ons team hoort.

De enige reden dat we Rusland en Wit-Rusland uitsluiten, is omdat ze niet bij ons horen. De invasie en de burgerdoden zijn het probleem niet. Ze hadden gewoon in ons team moeten zitten, dan hadden ze straffeloos iedereen mogen doden wat ons betreft.

De sancties tegenover Rusland zijn volledig en uitsluitend een machtsspel. Het heeft niets te maken met opkomen voor internationaal recht, met het verdedigen van de getroffen bevolking. Daar geven we letterlijk niets om. Het is puur om duidelijk te maken dat alleen westerse landen massagraven mogen veroorzaken, dat alleen wij miljoenen doden mogen maken in willekeurige samenlevingen op basis van aperte leugens, gewoon een hang naar geld of racisme.
 
Back
Top