Mass Start mannen 21 februari 15:00-17:50

Olympisch goud is voor

  • Jorrit Bergsma

    Votes: 4 11,1%
  • Andrea Giovannini

    Votes: 8 22,2%
  • Bart Swings

    Votes: 5 13,9%
  • Jaewon Chung

    Votes: 1 2,8%
  • Jordan Stolz

    Votes: 13 36,1%
  • Livio Wenger

    Votes: 0 0,0%
  • Metodej Jilek

    Votes: 2 5,6%
  • Felix Maly

    Votes: 0 0,0%
  • Stijn van de Bunt

    Votes: 0 0,0%
  • Iemand anders

    Votes: 3 8,3%

  • Total voters
    36
  • Poll closed .
Teamspel tussen rijders van verschillende landen is lastig aan te tonen en bovendien ook niet verboden. En als we daar wel problemen mee hebben, kijk dan moeten we nog eens goed kijken naar de 2e halve finale. Jilek en Wenger deden niet eens een poging om hun combine te verbergen. Toen Jilek genoeg punten uit de tussensprints binnen had, ging hij heel opzichtig op de gedemarreerde Wenger wachten. En toen Wenger vervolgens viel zag je Jilek op de achtergrond met zijn handen naar zijn hoofd gaan.

De 'beschuldiging' (voor zover dat mogelijk is) richting Bergsma en Stolz is niet hard te maken. Mochten er afspraken zijn gemaakt dan hebben ze dat subtiel gedaan itt Jilek/Wenger.
Keiharde afspraken misschien niet, maar ik denk wel dat Stolz niet erg “eager“ was om Bergsma dwars te zitten.
 
Ik vond het weer een geweldige dag, net als de vele anderen in het stadion. Zoals Lisan postte, een veel internationaler gezelschap, ik zat in een vak tussen legende Arianna Fontana (die geduldig met alle Italianen op de foto ging), een stel Fransen, wat Canadezen, een enorme bende Belgen (die allemaal al weg waren voordat de huldigingen begonnen...) en zat naast de sympathieke moeder van Felix Maly. Die had al direct een flinke teleurstelling te verwerken, maar samen met de rest van de grote groep Duitsers bleef ze beleefd de ontwikkelingen volgen tot het eind. Ook waren er verderop veel Zwitsers die goed sfeer maakten.

Bergsma en Vd Bunt (die ook al een sterke halve finale reed) hebben het perfect gespeeld vandaag. Erg indrukwekkend, en Swings en Medard waren naast de geweldige zilveren Thorup (wat een revanche voor die mislukte 10km) de enigen die verder koers wilden maken. Leek inderdaad alsof de rijders uit de 2e halve finale (met vd Bunt) vermoeid waren in de finale. Ook Jilek was onzichtbaar bijvoorbeeld.

Ik sloeg voorheen de massastart nog weleens over tijdens een schaatsweekend, maar zie steeds meer de kracht van dit onderdeel. Met wat aanpassingen zoals de eerder voorgestelde puntenophoging van de tussensprints heb je leuke tactische steekspellen en de sfeer onder rijders en bij publiek is top.
 
Massastart is toch leuker om te kijken dan ploegenachtervolging ?
Teamsprint is leuker dan heb je ook betere verdeling voor sprinters en lange afstand rijders die hebben en achtervolging en massastart
 
Massastart is toch leuker om te kijken dan ploegenachtervolging ?
Teamsprint is leuker dan heb je ook betere verdeling voor sprinters en lange afstand rijders die hebben en achtervolging en massastart
Interessant idee.
Waarom geen relay onderdeel? 8-10 teams van 4 die elkaar mogen afwisselen. Zonder veel regels, behalve dat het veilig op het rechte stuk moet. Lengte heb ik geen idee van.

Ze hebben dit geprobeerd met de mixed relay. Dat mag van mij ook, maar dan wel met meer teams tegelijk. 400 meter is een grote baan, maak er gebruik van.
 
Ik ga gewoon nóg een keer kijken! (met eurosport commentaar)
Dat moment vanaf het middenterrein gefilmd, vlak nadat Bergsma wegreed bij Thorup, was dus van de NOS zelf. Moest ook wel. Snel geschakeld (letterlijk en figuurlijk), nadat de internationale regie zat te slapen.

Vind het opvallend dat de commentatoren, ook bij Eurosport dus, zo lang voorzichtig blijven. Ik snap het, de beer en de huid enzo. Maar waar Dijkstra bij Femke Kok al na 100 meter ging vieren, bleef hij nu heel voorzichtig, terwijl het toch al heel snel duidelijk was dat het peloton voor brons reed. En Bergsma verliest het dan echt never nooit van Thorup.

En ik heb gelukkig ongelijk gekregen met mijn Hoolwerf-lobby. Van de Bunt heeft het uitstekend gedaan. In de halve finale en in de finale. Mooi dat hij zo bij het feest werd betrokken door Bergsma.
 
Jorrit met nummer 13. Verzin je niet.
Een dag later en ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven. Vooraf geloofde ik in de magie die al de hele Spelen rond Bergsma lijkt te hangen. Zeker toen ik dat verdraaide nummer 13 weer op de helm van Bergsma zag staan. Zeker met de aanwezigheid van Stolz voel je dat dit weleens de Spelen kunnen worden dat een aanval wél tot de zege kan lijden. Zeker wanneer je ziet hoe zwaar die halve finales al zijn. Zenuwslopend en voor al die wereldtoppers misschien wel de lastigste exercitie van het hele seizoen. En dan moet je nog finale rijden.

Iedereen verwacht, nee wéét, dat Bergsma ergens in de wedstrijd één misschien wel twee splijtende demarrages gaat plaatsen en het hele peloton op de pijnbank gaat leggen. Hij is in topvorm en de concurrentie dient gewaarschuwd te zijn wanneer hij bij een tussensprintje in de halve finale er rustig een 23,9 tegenaan gooit en de - toch vrij explosieve - Semirunniy kansloos laat. Ook niet bepaald een koekenbakker. Iedereen rekent er dus op. Tuurlijk. Ieder land stemt daar z'n tactiek op af. Zonder twijfel. Ieder land weet ook dat Van de Bunt het bal zal moeten openen met een ferme aanval om de daaropvolgende aanval van Bergsma nog harder te doen laten aankomen. Daar willen de andere aanvallers bijzitten. Een aanval zónder Bergsma is voor mannen als Jilek en Loubineaud noodzakelijk willen ze hier goud pakken. Die letten dan ook vooral op Van de Bunt. En dan vertrekt Bergsma intuïtief (hij wil eerst binnendoor gaan, ziet dat Stolz op kop naar binnen kijkt en gaat dan toch buitenom) zó vroeg op kousenvoetjes met de niet-topfitte Thorup in z'n rug (de enige die snapte dat hij Bergsma letterlijk géén seconde uit het oog moest verliezen) uit het peloton en sust ie iedereen in slaap.

Ja, Bergsma wint altijd met aanvallen, daar kunnen ze in het marathonpeloton ook al 20 seizoenen over meepraten, maar z'n timing blijft toch iets magisch hebben. En laten we wel zijn: dit was niet eens een aanval en niemand leek er om die reden een bedreiging in te zien. Een inleidende beschieting. Meer niet. Rust bij de stoïcijnse coaches aan de zijlijn. Niks aan de hand. En dan is het 15 seconden later al te laat. Dan daalt de realisatie in dat als je Bergsma 100 meter geeft - hoe vroeg het ook is in de race - dat je kansloos bent. Zeker wanneer Bergsma het tempo nog kan opschroeven.

Swings - die nota bene als eerste van de sprinters opzij kijkt en ziet dat Bergsma langszij komt - rekent erop dat dit nog geen gevaar is en dat anders Stolz het gaatje wel dicht. Stolz die weet dat hij dit als favoriet de hele race kan gaan doen als hij op de eerste de beste ontsnapping reageert stuurt uit. Alle sprinters die weten dat als zij teveel moeite doen in de achtervolging - in de wetenschap dat je sprint zal lijden als je in de achtervolging gaat armpje drukken met Bergsma - zij erop worden gelegd door Stolz. Swings' landgenoot Medard die óf moet meespringen als Bergsma wegrijdt of direct de gang in het peloton moet houden. Jilek en Loubineaud die natuurlijk mee moeten springen als Bergsma ook gaat en dat verzuimen (en zich vervolgens aan de ongeschreven regel houden dat als zij het alsnog proberen, ze vooral de sprinters helpen die daarop rekenen). Het was gewoon het perfecte winnende scenario en dat al in ronde twee. Daar wordt ook in de halve finales de blauwdruk voor gelegd door Di Stefano en Cepuran te lozen. Vooraf eigenlijk de meest essentiële knechten. Dat Jilek zijn mentor Wenger moet missen zorgt ook voor een iets andere dynamiek.

Swings probeert nog het tempo in het peloton te gooien en Giovanninni neemt het (niet al te overtuigend) over, maar de rest van het peloton weet dan al hoe laat het is en lijkt zich te berusten in maximaal brons en weet ook dat het aan de sterke topsprinters is om de achtervolging te lijden. Van de Bunt kan zeker op twee momenten van voren invoegen om het tempo te drukken juist op de momenten dat het tempo weer de lucht in dreigt te gaan. Medard die maar een beetje in de chasse patatte terecht komt. Stolz die op een gegeven moment één keertje leek te willen aanzetten, maar kennelijk toch z'n benen voelde en die poging afbrak. Vervolgens gaat Stolz al op 800m de sprint aan (bizar vroeg) met een rondje 23,5 (ik ben benieuwd naar z'n topsnelheid toen hij in die ronde aanging - jammer dat we daar geen beelden van zagen) en rijden de sprinters doodleuk nog eens twee 23-ers. In dat geweld kan Swings vrij duidelijk niet mee. Dat Giovannini er na die versnelling van Stolz nog langszij komt in een rondje 23,1 (wat een laatste rechte eind ook) is vrij exemplarisch voor zijn vorm. In diverse andere scenario's had hij ook goud kunnen winnen.

Schitterende race. Vooral psychologisch. Schitterende winnaar bovenal. Heel mooi dat één van de grootste vaandeldragers van de Mass Start nu ook een Olympische titel heeft. Ik denk dat Arjan Stroetinga ergens in Friesland eveneens een dansje voor de tv deed.
 
Laatst bewerkt:
Een dag later en ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven.

.............

Swings probeert nog het tempo in het peloton te gooien en Giovanninni neemt het (niet al te overtuigend) over, maar de rest van het peloton weet dan al hoe laat het is en lijkt zich te berusten in maximaal brons en weet ook dat het aan de sterke topsprinters is om de achtervolging te lijden. Van de Bunt kan zeker op twee momenten van voren invoegen om het tempo te drukken juist op de momenten dat het tempo weer de lucht in dreigt te gaan. Medard die maar een beetje in de chasse patatte terecht komt. Stolz die op een gegeven moment één keertje leek te willen aanzetten, maar kennelijk toch z'n benen voelde en die poging afbrak. Vervolgens gaat Stolz al op 800m de sprint aan (bizar vroeg) met een rondje 23,5 (ik ben benieuwd naar z'n topsnelheid toen hij in die ronde aanging - jammer dat we daar geen beelden van zagen) en rijden de sprinters doodleuk nog eens twee 23-ers. In dat geweld kan Swings vrij duidelijk niet mee. Dat Giovannini er na die versnelling van Stolz nog langszij komt in een rondje 23,1 (wat een laatste rechte eind ook) is vrij exemplarisch voor zijn vorm. In diverse andere scenario's had hij ook goud kunnen winnen.

Schitterende race. Vooral psychologisch. Schitterende winnaar bovenal. Heel mooi dat één van de grootste vaandeldragers van de Mass Start nu ook een Olympische titel heeft. Ik denk dat Arjan Stroetinga ergens in Friesland eveneens een dansje voor de tv deed.
Hele mooie analyse (en een toepasselijke typo)
 
Dat moment vanaf het middenterrein gefilmd, vlak nadat Bergsma wegreed bij Thorup, was dus van de NOS zelf. Moest ook wel. Snel geschakeld (letterlijk en figuurlijk), nadat de internationale regie zat te slapen.

Vind het opvallend dat de commentatoren, ook bij Eurosport dus, zo lang voorzichtig blijven. Ik snap het, de beer en de huid enzo. Maar waar Dijkstra bij Femke Kok al na 100 meter ging vieren, bleef hij nu heel voorzichtig, terwijl het toch al heel snel duidelijk was dat het peloton voor brons reed. En Bergsma verliest het dan echt never nooit van Thorup.

En ik heb gelukkig ongelijk gekregen met mijn Hoolwerf-lobby. Van de Bunt heeft het uitstekend gedaan. In de halve finale en in de finale. Mooi dat hij zo bij het feest werd betrokken door Bergsma.

Je hebt wel gelijk dat de presentator van Eurosport erg voorzichtig was.

Maar ja, Wenger viel ook pardoes in de laatste ronde, terwijl er geen vuiltje aan de lucht leek.

De op het oog zekere finale plaats van Xandra Velseboer werd ook al gevierd, toen plots Velseboer viel. Oké, je kunt achteraf zeggen dat het ijs daar slecht was en er bij shorttrack meer gevallen wordt, maar toch.
 
Een dag later en ik kan het eigenlijk nog steeds niet geloven. Vooraf geloofde ik in de magie die al de hele Spelen rond Bergsma lijkt te hangen. Zeker toen ik dat verdraaide nummer 13 weer op de helm van Bergsma zag staan. Zeker met de aanwezigheid van Stolz voel je dat dit weleens de Spelen kunnen worden dat een aanval wél tot de zege kan lijden. Zeker wanneer je ziet hoe zwaar die halve finales al zijn. Zenuwslopend en voor al die wereldtoppers misschien wel de lastigste exercitie van het hele seizoen. En dan moet je nog finale rijden.

Iedereen verwacht, nee wéét, dat Bergsma ergens in de wedstrijd één misschien wel twee splijtende demarrages gaat plaatsen en het hele peloton op de pijnbank gaat leggen. Hij is in topvorm en de concurrentie dient gewaarschuwd te zijn wanneer hij bij een tussensprintje in de halve finale er rustig een 23,9 tegenaan gooit en de - toch vrij explosieve - Semirunniy kansloos laat. Ook niet bepaald een koekenbakker. Iedereen rekent er dus op. Tuurlijk. Ieder land stemt daar z'n tactiek op af. Zonder twijfel. Ieder land weet ook dat Van de Bunt het bal zal moeten openen met een ferme aanval om de daaropvolgende aanval van Bergsma nog harder te doen laten aankomen. Daar willen de andere aanvallers bijzitten. Een aanval zónder Bergsma is voor mannen als Jilek en Loubineaud noodzakelijk willen ze hier goud pakken. Die letten dan ook vooral op Van de Bunt. En dan vertrekt Bergsma intuïtief (hij wil eerst binnendoor gaan, ziet dat Stolz op kop naar binnen kijkt en gaat dan toch buitenom) zó vroeg op kousenvoetjes met de niet-topfitte Thorup in z'n rug (de enige die snapte dat hij Bergsma letterlijk géén seconde uit het oog moest verliezen) uit het peloton en sust ie iedereen in slaap.

Ja, Bergsma wint altijd met aanvallen, daar kunnen ze in het marathonpeloton ook al 20 seizoenen over meepraten, maar z'n timing blijft toch iets magisch hebben. En laten we wel zijn: dit was niet eens een aanval en niemand leek er om die reden een bedreiging in te zien. Een inleidende beschieting. Meer niet. Rust bij de stoïcijnse coaches aan de zijlijn. Niks aan de hand. En dan is het 15 seconden later al te laat. Dan daalt de realisatie in dat als je Bergsma 100 meter geeft - hoe vroeg het ook is in de race - dat je kansloos bent. Zeker wanneer Bergsma het tempo nog kan opschroeven.

Swings - die nota bene als eerste van de sprinters opzij kijkt en ziet dat Bergsma langszij komt - rekent erop dat dit nog geen gevaar is en dat anders Stolz het gaatje wel dicht. Stolz die weet dat hij dit als favoriet de hele race kan gaan doen als hij op de eerste de beste ontsnapping reageert stuurt uit. Alle sprinters die weten dat als zij teveel moeite doen in de achtervolging - in de wetenschap dat je sprint zal lijden als je in de achtervolging gaat armpje drukken met Bergsma - zij erop worden gelegd door Stolz. Swings' landgenoot Medard die óf moet meespringen als Bergsma wegrijdt of direct de gang in het peloton moet houden. Jilek en Loubineaud die natuurlijk mee moeten springen als Bergsma ook gaat en dat verzuimen (en zich vervolgens aan de ongeschreven regel houden dat als zij het alsnog proberen, ze vooral de sprinters helpen die daarop rekenen). Het was gewoon het perfecte winnende scenario en dat al in ronde twee. Daar wordt ook in de halve finales de blauwdruk voor gelegd door Di Stefano en Cepuran te lozen. Vooraf eigenlijk de meest essentiële knechten. Dat Jilek zijn mentor Wenger moet missen zorgt ook voor een iets andere dynamiek.

Swings probeert nog het tempo in het peloton te gooien en Giovanninni neemt het (niet al te overtuigend) over, maar de rest van het peloton weet dan al hoe laat het is en lijkt zich te berusten in maximaal brons en weet ook dat het aan de sterke topsprinters is om de achtervolging te lijden. Van de Bunt kan zeker op twee momenten van voren invoegen om het tempo te drukken juist op de momenten dat het tempo weer de lucht in dreigt te gaan. Medard die maar een beetje in de chasse patatte terecht komt. Stolz die op een gegeven moment één keertje leek te willen aanzetten, maar kennelijk toch z'n benen voelde en die poging afbrak. Vervolgens gaat Stolz al op 800m de sprint aan (bizar vroeg) met een rondje 23,5 (ik ben benieuwd naar z'n topsnelheid toen hij in die ronde aanging - jammer dat we daar geen beelden van zagen) en rijden de sprinters doodleuk nog eens twee 23-ers. In dat geweld kan Swings vrij duidelijk niet mee. Dat Giovannini er na die versnelling van Stolz nog langszij komt in een rondje 23,1 (wat een laatste rechte eind ook) is vrij exemplarisch voor zijn vorm. In diverse andere scenario's had hij ook goud kunnen winnen.

Schitterende race. Vooral psychologisch. Schitterende winnaar bovenal. Heel mooi dat één van de grootste vaandeldragers van de Mass Start nu ook een Olympische titel heeft. Ik denk dat Arjan Stroetinga ergens in Friesland eveneens een dansje voor de tv deed.

Mooie analyse. Ik was na afsloop heel blij voor Bergsma, maar ook verbaasd dat anderen zijn race niet meer op hem hadden afgestemd. Maar ik denk dat je gelijk hebt: anderen keken naar Van de Bunt voor de eerste aanval. Toch snap ik dat niet helemaal. Een aanval met Bergsma heeft veel meer kans van slagen. Hij heeft de ervaring om het precies goed aan te pakken. Mensen als Swings, Jilek en Giovannini zijn ook zeker niet kansloos in een aanval met Bergsma. Bovendien: als Van de Bunt met iemand was weggereden had ik nog moeten zien wat er zou zijn gebeurd. Had hij dan door mogen rijden? Ik heb toch het gevoel dat de Nederlandse tactiek vooral was afgestemd op een overwinning van Bergsma.

Het kijken naar Stolz vind ik ook niet slim. De kans was vrij groot dat hij het niet dicht ging rijden. Vanwege zijn banden met Zaanlander. Omdat hij al twee goud had. En omdat hij ook weet dat hij geen stayer is. Hij moet redelijk fris aan de sprint beginnen. Als Medard het gevaar had herkend en er, in dienst van Swings, een 1500 meter volle bak uitgooit, dan rijdt hij het peloton bijna of helemaal terug. Dan doet Swings weer volop mee. Hetzelfde geldt voor de Fransen.

Stolz had misschien niet zo overtuigend moeten winnen in Heerenveen. Die had echt de underdogrol nodig om een kans te maken. Of een heel sterke ploeggenoot.
 
Mooie analyse. Ik was na afsloop heel blij voor Bergsma, maar ook verbaasd dat anderen zijn race niet meer op hem hadden afgestemd. Maar ik denk dat je gelijk hebt: anderen keken naar Van de Bunt voor de eerste aanval. Toch snap ik dat niet helemaal. Een aanval met Bergsma heeft veel meer kans van slagen. Hij heeft de ervaring om het precies goed aan te pakken. Mensen als Swings, Jilek en Giovannini zijn ook zeker niet kansloos in een aanval met Bergsma. Bovendien: als Van de Bunt met iemand was weggereden had ik nog moeten zien wat er zou zijn gebeurd. Had hij dan door mogen rijden? Ik heb toch het gevoel dat de Nederlandse tactiek vooral was afgestemd op een overwinning van Bergsma.

Het kijken naar Stolz vind ik ook niet slim. De kans was vrij groot dat hij het niet dicht ging rijden. Vanwege zijn banden met Zaanlander. Omdat hij al twee goud had. En omdat hij ook weet dat hij geen stayer is. Hij moet redelijk fris aan de sprint beginnen. Als Medard het gevaar had herkend en er, in dienst van Swings, een 1500 meter volle bak uitgooit, dan rijdt hij het peloton bijna of helemaal terug. Dan doet Swings weer volop mee. Hetzelfde geldt voor de Fransen.

Stolz had misschien niet zo overtuigend moeten winnen in Heerenveen. Die had echt de underdogrol nodig om een kans te maken. Of een heel sterke ploeggenoot.
Ik denk dat de sterkere aanvallers (dus Jilek en Loubineaud) zich realiseren dat Bergsma veel meer explosieve intervalsnelheid heeft dan hen. Dat zag je ook in de World Cups terug. Van de Bunt kunnen ze wel hebben. Dat kreeg Jilek in de halve finale snel genoeg door. Dan nog hadden zij misschien mee moeten springen met Bergsma, maar dat zijn split second beslissingen voor aanvallers en hangt er vooral vanaf of zij er snel genoeg achter kunnen zitten. Daar zaten ze nog niet goed genoeg voor gepositioneerd. Zij hebben er evenmin belang bij om te laat te reageren en vervolgens het peloton op de bagagedrager mee te nemen. Dat is aan de ''sprintnaties'' om op te lossen, zodat de andere aanvallers van de volgende aanvalskans (als die komt) kunnen profiteren. Daarom deden ze ook geen serieuze pogingen meer.

Swings en Gio komen op hun beurt niet alleen weg in een aanval met Bergsma. Die hebben in zo'n wedstrijd minimaal Chung en Stolz aan hun kont hangen. Kom je als sprinter op de één of andere manier wel met hem weg, dan zal Bergsma niet doorrijden en dan stopt de sprinter vanzelf.

Wel moeten Swings en Gio eigenlijk direct op Bergsma reageren. Ik denk echt dat ze in slaap zijn gesukkeld omdat Bergsma op kousenvoetjes wegreed en ze eerst wilden aankijken of Stolz zou reageren op aanvallen. Niemand had verwacht dat het pokerspel zó ontiegelijk snel zou leiden tot een onherstelbare koerssituatie. In de podcast van Marianne Timmer hoorde ik dat Corby (die enorm baalde) ook nog met Stolz had doorbesproken dat hij op elke aanval van Bergsma zou reageren, maar ik denk dat Stolz het gevaar niet onderkende omdat het zo traag ging en vooral wilde dat de concurrentie zou zien dat hij het allemaal niet zou gaan oplossen. En misschien toch dacht ''als ik aan één aanvaller ietwat ruimte wil gunnen, dan is het wel aan mijn parttime trainingsmattie''.

Ik vind het jammer dat Swings het in zijn analyse achteraf niet heeft over de weifelende tactiek van de Belgen, maar het als een wielrenner vooral heeft over wat Stolz in zijn ogen voor hem had moeten oplossen. Ik heb me over dat gespartel echt verwonderd. Wat was Medard, die op social media enorm trots was op z'n 8e plek, nu allemaal aan het doen in de race? Wat was nu precies zijn rol? Hij bungelde er maar een beetje tussen. Kennelijk dachten de Belgen echt dat Stolz á la Bart Swings in 2022 zichzelf helemaal leeg zou rijden door op iedere aanval te reageren, terwijl ik daar met zijn karakter niet op zou durven gokken.

Ik dacht dat ze Stolz zouden proberen te slopen door eerst te proberen om Swings in een kopgroep mee te krijgen (gedoemd te mislukken, maar dit activeert wel de koers) en dat ze vervolgens daaropvolgende aanvalletjes iets meer ruimte zouden geven om Stolz te dwingen om gaten te dichten (in het geval een Belg voorin zit), of als hij dat niet doet, dan zelf volle bak te gaan koersen. Bijvoorbeeld door met Medard én Swings het gat richting de kop klein te houden en zo als bijkomend effect de andere aanvallers en sprinters uit te lokken om iets te ondernemen waar Stolz dan wel op zou moeten reageren. Zeker als je het positiespel goed uitspeelt op een manier dat wanneer Swings een stukje kopwerk doet, dat bijvoorbeeld Medard voor Stolz in de trein komt om daar een gat te laten vallen dat Stolz vervolgens moet dichten en vice versa. Of dat Medard een gat laat zodat Swings kan proberen de jump te maken naar voren. Wat ik op voorhand in ieder geval had verwacht was dat ze van alle aanvallers, alleen Bergsma absoluut 0,0 ruimte zouden geven...
 
Laatst bewerkt:
Nu ik het nog eens heb bekeken, lijkt het toch wel dat het echt alleen de Belgen waren die zich realiseerden wat er aan de hand was en ook iets wilden doen. Swings was de eerste die aantrok om het gat klein te houden, deed dat later nog een keer maar hij kan dat natuurlijk niet te vaak doen met Stolz en Giovannini achter zich.
Medard heeft meerdere keren aangetrokken, maar zo rond 5 minuten in de race is er een apart moment waar Medard tempo maakt en Gelinas-Beaulieu om een of andere reden afzwaait. Jilek zwaait met hem mee (???) en opeens bungelt Medard alleen, schudt even zijn hoofd en gaat dan maar verder. Onbegrijpelijk moment eigenlijk.
 
Bergsma mag Stolz wel een bloemetje sturen voor zijn rol in de gouden medaille. Niet omdat Stolz rustig aan bleef doen, maar omdat puur zijn aanwezigheid een erg grote rol gespeeld lijkt te hebben in de beslissing van het peleton om Bergsma te laten gaan.
 
Stolz had misschien niet zo overtuigend moeten winnen in Heerenveen. Die had echt de underdogrol nodig om een kans te maken. Of een heel sterke ploeggenoot.
Stolz grootste fout was misschien gewoon om "opvallend op kop te gaan rijden", men is dan geneigd om dan meteen naar hem te kijken als iemand wegrijdt. Als hij midden in de groep had gezeten was er misschien wel meteen gereageerd.
 
Hoolwerf niet meenemen lijkt me de enige echte blunder van de SLC. Kramer had de finale 4 jaar geleden al met de nodige moeite gehaald. Slechts 2 van de 3 tussensprintwinnaars gingen toen door. Ik hoop dat van den Bunt er in slaagt om een tussensprintje mee te pakken want top 6 zie ik hem niet sprinten.
Ik ben blij dat er gekozen is voor vd Bunt en niet voor Hoolwerf. Bergsma en vd Bunt voelen elkaar goed aan, ze zijn een een team en de dynamiek spat er vanaf.
 
Ik ben blij dat er gekozen is voor vd Bunt en niet voor Hoolwerf. Bergsma en vd Bunt voelen elkaar goed aan, ze zijn een een team en de dynamiek spat er vanaf.
mee eens. Ik weet niet hoe lang Bergsma nog door wil gaan, maar zolang die blijft schaatsen hebben we ons MS-duo voorlopig gevonden denk ik. Of is dat te voorbarig na 1 wedstrijd waar de concurrentie allemaal naar Stolz zat te kijken?
 
Stijn heeft het goed gedaan, maar ik denk niet dat je uit één wedstrijd een conclusie kan trekken. Hij had verder ook wel een redelijk eenvoudige job die anderen ook hadden kunnen doen. Als ik het goed heb gelezen was het zelfs het idee dat Stijn als eerste zou aanvallen, maar hij ging niet en dus ging Jorrit. Hij zou een prima duo kunnen vormen voor de toekomst, maar dat is lang niet gegarandeerd.
 
mee eens. Ik weet niet hoe lang Bergsma nog door wil gaan, maar zolang die blijft schaatsen hebben we ons MS-duo voorlopig gevonden denk ik. Of is dat te voorbarig na 1 wedstrijd waar de concurrentie allemaal naar Stolz zat te kijken?
Lijkt me toch eerder voorbarig, betwijfel of dit duo op lange termijn veel overwinningen zal halen. Stijn VD Bunt moest eigenlijk maar weinig/niets echt doen, zonder Cepuran & Di Stefano (en eigenlijk ook Cho & Hall) is het gelopen scenario eigenlijk niet eens zo gek. De ontsnapping was wel heel economisch, maar denk dat er altijd wel 1 of andere vlucht was geweest met de uiteindelijke winnaar erbij.
 
Back
Top