Ik wil hier wel even voor de commentatoren in de bres springen.
Schaatsers komen keer op keer op TV, vaak meerdere malen per weekend, en meestal is er gewoon niets interessants gebeurd in de tussentijd. Jackson heeft 18 getelevisieerde ritten gereden dit seizoen, en dan ga je nou eenmaal wat in de herhaling vallen. En voor de stayers, zoals Bergsma (wist je dat hij 40 is?), is het nog extremer. Ik heb het even opgeteld en alleen over 5 en 10 kilometer is Bergsma dit seizoen zo'n 1 uur en 47 minuten in beeld geweest (en dat is zonder de aankondiging en het uitrijden). En omdat je je ook met het raceverloop bezig moet houden kun je niet heel diep op de schaatser in gaan, het moet allemaal wat oppervlakkig en kort.
Daarnaast kost onderzoek doen ook tijd, en dus geld. Toen ik in 23-24 commentator was voor de ISU vond ik vaak dat ik niet genoeg wist over de schaatsers, maar ik weigerde meer onderzoek te doen omdat ik nou eenmaal niet meer betaald werd. De commentatoren hebben dezelfde restrictie, en je kunt niet eeuwig onderzoek blijven doen. En hoewel je bij een Erin Jackson nog wel wat nieuws zou kunnen vinden, hoeveel is er over Bergsma dat we nog niet weten? Hij rijdt al 15 jaar mee en als er wat nieuws is wordt dat wel verteld, maar er gebeurt niet genoeg nieuws in een jaar om een heel seizoen lang over te praten.
Dat wil niet zeggen dat de commentatoren het perfect doen hoor, ik vind ze soms ook wel erg veel in de herhaling vallen, maar het is wel gewoon heel logisch dat dezelfde verhalen meerdere malen verteld worden.