Team Pursuit Heren, zondag 18 en woensdag 21 februari

Discussie in 'Olympische Spelen' gestart door Hakkie2, 15 feb 2018.

?

Welke landen wil je op het podium (maximaal 3 keuzes)?

Peiling gesloten op 22 feb 2018.
  1. Canada

    12 stem(men)
    20,7%
  2. Italië

    15 stem(men)
    25,9%
  3. Japan

    1 stem(men)
    1,7%
  4. Zuid-Korea

    29 stem(men)
    50,0%
  5. Nederland

    41 stem(men)
    70,7%
  6. Noorwegen

    38 stem(men)
    65,5%
  7. Nieuw-Zeeland

    33 stem(men)
    56,9%
  8. Verenigde Staten van Amerika

    1 stem(men)
    1,7%
Meerdere stemmen zijn toegestaan.
  1. SprintMaster

    SprintMaster Manager van De Sterke Diesels. Medewerker

    Analyse van de finale en strijd om brons:

    Noorwegen:
    Pedersen 17.27-12.98-12.82
    Bokko (P) 13.27-13.23
    Spiler Nilsen (B) 13.46-13.38-13.37
    Pedersen (SN) 13.43-13.23-13.23-13.29-13.47-13.63-13.63-13.63
    Pedersen start nog iets sneller, Bokko iets langzamer. Spiler Nilsen vergelijkbaar met halve finale. Pedersen begint de slotaflossing iets sneller maar eindigt gelijk.

    Zuid Korea:
    Kim 17.74-13.06
    Chung (K) 12.99-13.06
    Lee (C) 13.20-13.07-13.16-13.31
    Kim (L) 13.53-13.42-13.55
    Chung (K) 13.79
    Lee (C) 13.76-13.51-13.63-13.74
    Kim start vergelijkbaar, Chung bijna 0.2 per halve ronde sneller, Lee ca. 0.1. sneller. Kims 2e aflossing is nog ietsje sneller. Daarna verliezen ze het. Lee verliest 0.6 sec t.o.v. de halve finale.

    Nederland:
    Kramer 17.46-13.07
    Blokhuijsen (K) 13.20-12.94-13.11
    Roest (B) 13.29-13.14
    Kramer (R) 13.40-13.39-13.43-13.49
    Blokhuijsen (K) 13.75-13.60
    Roest (B) 13.69-13.52-13.92
    Kramer, Blokhuijsen en Roest iets sneller in de eerste aflossing. Kramer en Blokhuijsen 0.1 per halve ronde langzamer in de tweede aflossing. Roest iets sneller in het slot.

    Nieuw Zeeland:
    Kay 17.90-13.17-13.19-13.29
    Michael (K) 13.56-13.47-13.52-13.48-13.58-13.69-13.77-13.87-14.01-14.23-14.34-14.47
    Kay een halve ronde minder op kop. Michael komt al snel niet meer onder de 13.5 en is gewoon op.
    Jeronimo1, ZeeKoei en Lorca vinden dit leuk.
  2. RodyTur10

    RodyTur10 Active Member

    Als er volgens dit voorstel was gereden zou Nederland gewoon goud hebben gehaald! Noorwegen zou met 6 honderdste verschil zijn uitgeschakeld door Nederland in de kwalificatie. En daarna in de finale had Nederland de Koreanen nipt geklopt (zowel in de halve finale als de A/B finale was Nederland sneller, resp. 0,36 en 0,12). Dus uitslag 1. Nederland 2. Zuid-Korea 3. Noorwegen.

    Bij de vrouwen zou het op papier geen verschil hebben gemaakt, hoewel ik denk dat Canada in de halve finale tegen Japan meer krachten heeft verspeeld dan de VS tegen Nederland, dus ik denk dat er een goede kans was geweest dat zonder die halve finale races Canada dat 0,45 verschil zou hebben goedgemaakt in de strijd om brons.
  3. Jaco

    Jaco Active Member

    Wennemars maar bondscoach maken? Die weet het allemaal zo goed.
    fransvanbakel vindt dit leuk.
  4. Monique

    Monique Well-Known Member

    Zo, ben weer thuis dus even tijd voor het forum. Sjongejonge wat een dag. Ik was er al bang voor dat het niet zou gaan lukken bij de heren en in dit geval haat ik het dat ik gelijk had. Te weinig met elkaar geoefend, wat ook heel lastig is met al die verschillende ploegen en een OKT waar nog van alles kan gebeuren zodat je ook niet precies weet wie er mee kunnen doen op dit onderdeel. Tel daarbij op dat in Nederland iedereen de individuele afstanden belangrijker vindt, en dan zijn we weer terug in Vancouver. De individuele kwaliteiten zijn nou ook weer niet dusdanig dat we evengoed wel even winnen. Ik geef eerlijk toe dat ik het persoonlijk vooral rot voor Sven vind. Hij begon zo mooi met goud op de 5 maar de 10 en de TP overschaduwen dit dan. Wat dat betreft had hij die gouden medaille dan beter in het laatste weekend kunnen winnen. Maar brons is natuurlijk beter dan helemaal geen medaille.

    De komende 4 jaar toch maar weer vaker met elkaar oefenen en dus met een stabiel team vaker worldcups rijden. Dat zullen dan denk ik Roest en Bosker moeten zijn, aangevuld met wellicht Verweij en Blokkie. Sven kan nog prima mee maar die stopt er over een paar jaar mee dus voor de volgende OS moet je niet meer van hem uitgaan.
    VorstM vindt dit leuk.
  5. PotHoning

    PotHoning New Member

    Pedersen gáát de MS rijden. :)
    strawbale vindt dit leuk.
  6. stijnsportgek

    stijnsportgek Well-Known Member

  7. strawbale

    strawbale Well-Known Member

    chicagodude vindt dit leuk.
  8. Monique

    Monique Well-Known Member

    Het was al zo’n klotedag en dit is dan helemaal erg vervelend. Op nu.nl staat het nu ook. De schaatsers betreuren het erg. Ik denk dat ze pischagrijnig op dat podium stonden en veel te baldadig werden ofzo.
  9. Bastiaan83

    Bastiaan83 Well-Known Member

    Ik begrijp dat ze allemaal teleurgesteld zijn, vooral Sven. Zijn spelen zijn in zijn ogen helemaal teleurstellend verlopen. Maar die mensen komen wel voor hen. Probeer dan nog een beetje vrolijk te doen. En ik heb alle respect voor Sven, maar je hoeft niet zo arrogant op het podium te staan. ''Ik kan ook weer gaan hoor?!'' Onnodig.

    En het incident. Ook al is het niet bewust gebeurd, dit zijn niet de berichten wat je wilt lezen. Jammer.

    Al met al geen fijne dag voor de Nederlandse schaatsmannen. Maar respect voor Noorwegen. 2 geweldige races! Terechte winnaar!
    alexander79 en strawbale vinden dit leuk.
  10. chicagodude

    chicagodude Well-Known Member

    Tja, het is ook wel kloten eigenlijk. Je hebt al een ***-dag en toernooi, en dan is die huldiging 's avonds. Je wil niet gaan natuurlijk, maar ja dan wordt je als arrogant weggezet. Dan toch maar gaan omdat de mensen je graag willen zien. Gemaakt vrolijk doen is niet bepaald je ding, en dan is er ook nog een sfeer waardoor je de indruk krijgt dat het niet veel uitmaakt of je d'r bent.
    Koen vindt dit leuk.
  11. Hakkie2

    Hakkie2 Well-Known Member

    Dit sterkt me in de overtuiging dat Kramer er in Amsterdam niet zal zijn, al is het maar om die huldiging te kunnen ontlopen.
  12. chicagodude

    chicagodude Well-Known Member

    Nog eens de video terugkijkend komt het inderdaad wel een tikje over als "jullie mogen blij zijn om mij te mogen bewonderen hier", terwijl Kramer zelf toch ook zal weten dat hij mede door alle toeschouwers zijn mooie salaris heeft kunnen krijgen de afgelopen 10+ jaar. Het is natuurlijk niet alleen maar een kwestie van een gunst aan het publiek bewijzen....

    Is misschien ook niet zo handig dat ze dat HHH gebeuren vandaag deden, kunnen ze beter doen als er een dag zonder wedstrijden voor de te huldigen sporters tussen heeft gezeten. Hebben ze tenminste een dag om teleurstelling een plek te kunnen geven.
  13. Rondje27 9

    Rondje27 9 Active Member

    Welnee, Kramer heeft de Coolste Baan juist steeds gepromoot.
  14. alexander79

    alexander79 Well-Known Member

    Was geen goede beurt van de mannen vandaag. En dan nog een toeschouwer verwonden... oei oei...
  15. VictorP

    VictorP Active Member

    Of je nu schaatser bent of popartiest, als je op een podium staat krijg je te maken met het fenomeen: het Nederlandse publiek is niet stil te krijgen, blijft altijd doorkletsen met elkaar alsof men in de kroeg is. Ook als degene op het podium om aandacht vraagt.
    Popartiesten raken misschien daaraan gewend, een gelegenheidspodiumbetreder zoals in dit geval Sven natuurlijk niet. Die denkt: voor wie sta ik hier nou eigenlijk?
    Duif vindt dit leuk.
  16. Nogevendit

    Nogevendit Well-Known Member

    Wennemars was zelf ook zeer betrokken als rijder en later als adviseur, nadat het een paar keer mis was gegaan, van de TP.
    Vanuit die betrokkenheid heeft hij er zeer veel over nagedacht en het is goed mogelijk dat hij nu precies ziet dat er met die bevindingen niks is gedaan.

    Want ik lees hier steeds maar terug dat er zo weinig samen wordt getraind, en dat dat ook niet anders kan want commerciële ploegen.
    OK, dat zij zo.
    Maar wat ik veel minder lees, is dat er ook bijzonder slecht over nagedacht lijkt. Lijkt schrijf ik, want ik beschouw het net iets teveel vanaf de zijlijn

    Een goed voorbeeld van het 'we doen maar wat zijn de ho/go commando's. Welke leek verzint zoiets? Dat kan toch een kind verzinnen dat dat op elkaar lijkt? Roepend vanaf derde plek in een vol stadion moet de eerste man (vrouw) bereikt worden. iedereen die wel eens in groepsverband fietst of schaatst, maar ook voetbalt o.id. weet dat de commando's duidelijk en verschillend moeten zijn. Niet voor niets wordt er bijvoorbeeld over het militaire alfabet goed nagedacht over klanken die voorkomen of je nou n of m zegt.

    Een vergelijkbaar iets zien we bij het aflossingsschema. Daar waar andere teams dat nauwlettend aansluiten op de kwaliteitsverschillen van de rijders, uitmondend in een schema waarin de sterksten wel érg veel voorop rijden, rijdt Nederland in een kinderlijk schema van bijna iedereen evenveel voorop. Waardoor aan de finish, of erger nog twee rondjes daarvoor, de verschillen zijn uitvergroot, en de een het tempo van de ander niet eens meer kan volgen.
    In voetbaltermen speelt de concurrentie verschillende systemen en blijft Nederland halsstarrig volhouden aan 4-3-3.

    Eenzelfde iets zien we bij de start. Waar andere meteen vloeiend in elkaar schuiven, rijdt bij Nederland de nr 2 snel naar de nr 1 toe, waardoor hij/zij extra snel het gat trekt tot de nr3. Die dan meteen al alle zeilen bij moet zetten.
    Dit komt nog eens tot uiting in de tactiek die nu leek te worden gevolgd van een langzaam, of soms snel, oplopend schema.
    In een precieze teamsport als de TP, of een ploegentijdrit bij het wielrennen, ga je het best met de onderlinge verschillen om als je juist een negative split hanteert. Want dan rijd je in het begin zo langzaam, dat iedereen dat wel kan bijhouden. Halverwege de rit is er dan nog de gelegenheid iets bij te sturen. Bijvoorbeeld het in het vorige punt aangehaalde snelle starten. Deze mogelijkheid ontbreekt als je in het begin al volle bak gaat.
    De sterkst moet niet sneller op kop rijden, de sterkst moet meer rondjes op kop rijden. Naast de problematiek van de commerciële ploegen helpt ook het al eerder genoemde probleem van de egootjes niet om deze verschillen te erkennen en vervolgens daarnaar te handelen. Dit gaat bij de vrouwen wel beter.

    Verder was bij de mannen gewoon de vorm er niet. Kramer is niet goed, Verweij is niet goed, of heeft een botte schaats, en Blokhuijsen is ook ziek geweest.
    Dat erkennen laat ook de noodzaak zien om voor de MS een team op te stellen dat wél (nog enigszins) in vorm is.
  17. EenBrabander

    EenBrabander Well-Known Member

    Nederland wordt tweede bij de vrouwen en derde bij de mannen op de ploegenachtervolging. Dat is precies wat Polen vier jaar geleden deed. En dat terwijl de Nederlanders toch een stuk harder rijden dan de Polen toen...
    ZeeKoei vindt dit leuk.
  18. ZeeKoei

    ZeeKoei Well-Known Member

    ach, een kickfinish na 2 afstanden en hij is er na een kleine zeven minuten vanaf :D
    Laatst bewerkt: 22 feb 2018
    Rondje27 9, Eelco en EenBrabander vinden dit leuk.
  19. RodyTur10

    RodyTur10 Active Member

    Goed verwoorde kritiek, Nogevendit.

    Trouwens door dat plaatje erbij dacht ik dat je een Noorse naam had, een soort ode of zoiets, maar nu pas lees ik het als nog-even-dit :oops:.
  20. Nogevendit

    Nogevendit Well-Known Member

    Plaatje (aka avatar) is in Süd-Tirol, een verzonken kerktoren in een stuwmeer. Met ijs - uiteraard - waar we konden schaatsen.
    En dat heeft niets met de TP te maken. Of...nou...zelfs daar reden we met allemaal onbekenden in een perfect teamverband, met niet te gek doen, elkaar niet stuk rijden, en de nadruk op de tweede helft.

Deel Deze Pagina